Nauji aktorių balsai skambės specialioje „Vakaro su knyga“ rubrikoje „Klasikos biblioteka“

Pranešimai žiniasklaidai

Nuo vasario 15 d. LRT KLASIKOS eteryje skambės speciali laidos „Vakaras su knyga“ rubrika „Klasikos biblioteka“, kurioje – klasikiniai literatūros kūriniai.

Rubrika „Klasikos biblioteka“ LRT KLASIKA siekia papildyti LRT audiotekoje esantį skaitinių archyvą reikšmingais klasikinės literatūros kūriniais, kurie ne tik praturtins garsinių įrašų kolekciją, bet ir taps pagalbine mokymosi priemone moksleiviams, kurie šiuo metu turi mokytis namuose.

„Man atrodo, kad klasika yra kaip mama – kai kas gali patikti, kai kas nepatikti ir erzinti, bet ji – vienintelė, neapeinama, neišvengiama. Todėl grįžimas prie klasikos naujais vertimais, interpretacijomis ar perskaitymais yra naujas grįžimas prie pamatinių mūsų tapatybės dalykų, jų patyrimas tekančioje ir besikeičiančioje šiuolaikybėje“ , – mintimis apie naują „Klasikos bibliotekos“ rubriką dalinasi rašytojas, LRT KLASIKOS programų redaktorius Rimantas Kmita.   

Vasarą LRT KLASIKA skelbė naujų radijo balsų atranką, kurios metu kvietė aktorius išbandyti save radijuje ir tapti „Vakaro su knyga“ balsais. Atrankoje dalyvavo daugiau nei 100 kandidatų, kurie siuntė bandomuosius audio įrašus. Atsiųstus balso įrašus vertino LRT radijo garso režisierės, kurios atrinko labiausiai konkretiems kūriniams tinkamus skirtingus balsus. Atrinkti kandidatai įskaitė pirmąsias „Klasikos bibliotekos“ knygas.

„Kiekvienas balsas savaip įtaigus, bet klausant įskaitytų fragmentų ausis „kabindavosi” prie manieringumo, pervaidinimo, kilo klausimai ar neįkyrės per ilgą teksto skaitymą balso ypatingumas, šiurkštumas. Klausant kai kurių kandidatų jautėsi, kai trūksta patirties arba tiesiog netinka pasirinktas tekstas. Svarbu buvo išgirsti logiką, frazių pojūtį, tam tikrą emocinę ramybę. Visgi, norėtųsi kiekvieną dalyvavusi pagirti, paskatinti, suteikti galimybę padirbėti studijoje prie mikrofono ir padėkoti už dalyvavimą atrankoje“, – teigia LRT radijo garso režisierė Sonata Jadevičienė. . Aktorių balsus taip pat atrinko ir visus „Klasikos bibliotekos“ knygų ištraukų įrašus parengė LRT garso režisierė Inga Sigita Tamulevičienė.

Pirmasis kūrinys, skambėsiantis LRT KLASIKOS eteryje nuo vasario 15 d., yra Balio Sruogos „Dievų miškas“, kurį įskaitė aktorius Jokūbas Bareikis. Vėliau klausytojai taip pat galės išgirsti šių knygų ištraukas: Bitės Vilimaitės „Apsakymai apie Žemaitę“ (skaito Giedrė Vaičekauskienė), Homero „Odisėja“ (skaito Paulius Čižinauskas), Migelio de Servanteso „Išmaningasis bajoras Don Kichotas Lamančietis“ (skaito Linas Lukošius). „Vakaro lyrikoje“ taip pat skambės Juditos Vaičiūnaitės eilės „Orfėjas ir Euridikė“ (skaito Vilma Raubaitė).

„Vakarą su knyga“ galite išgirsti kiekvieną darbo dieną 21 valandą per LRT KLASIKĄ.  

Visus įrašus patogiu metu galite rasti LRT audiotekoje bei populiariausiose tinklalaidžių platformose.

Miglė Savickaitė
Atstovė ryšiams su visuomene

Pranešimai žiniasklaidai