Per „Radarom!“ dieną Lietuvos žmonės trumpuoju numeriu paskambino beveik 250 tūkst. kartų

Šeštadienį, vasario 24 dieną, LRT TELEVIZIJOS eteryje vyko baigiamasis akcijos „Radarom!” telemaratonas, kurio metu paaiškėjo per keturias savaites surinkta suma – 8 563 316 mln. eurų. Už šią sumą bus nupirkti 1 141 saugaus kario paketai Ukrainoje kovojantiems kariams.

Per tris finalinio koncerto valandas, nuo 21 iki 00 val., Lietuvos žmonės vien telefono skambučiais paaukojo daugiau nei 854 tūkst. eurų, t. y. trumpuoju numeriu 1485 paskambino daugiau nei 170 tūkst. kartų.

Vien vasario 24 d. trumpuoju numeriu 1485 sulaukta beveik 250 tūkst. skambučių, o per visą akcijos laikotarpį (nuo sausio 24 iki vasario 27 d.) – 454 tūkst. skambučių. Tad vien telefono skambučiais paaukota daugiau nei 2 mln. 273 tūkst. eurų.

„Esame labai dėkingi Lietuvos žmonėms, kurie ne pirmą kartą įrodo, kad ne tik nepripranta prie karo, bet ir yra pasiruošę padėti Ukrainai visomis išgalėmis. Neįtikėtini ir finalinės dienos skaičiai, už kuriuos esame dėkingi ir prie akcijos prisidėjusiems verslams, kurie savo pavyzdžiu ir kvietimu aukoti dvigubinant surinktas aukas įnešė reikšmingą dalį pridedant prie pagalbos Ukrainai saugaus kario paketais“, – teigia LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

LRT „Radarom!” telemaratone, trukusiame nuo šeštadienio ryto iki vidurnakčio, buvo transliuojami reportažai iš Ukrainos bei pokalbiai su įvairių sričių ekspertais. Pokalbiuose apie padėtį Ukrainoje kalbės paramos akcijos „Radarom!” organizatoriai, ukrainiečiai, psichologai, menininkai, mokslininkai, žurnalistai, susivieniję vienam tikslui – atkreipti dėmesį į karą Ukrainoje ir padėti ten esantiems kariams.

Visos dienos transliacijoje dalyvavo ir verslų atstovai, prisijungę prie akcijos įvairiomis iniciatyvomis ir kvietę Lietuvos gyventojus aukoti Ukrainai.

Prie akcijos visą mėnesį aktyviai prisidėjo ir verslai, nesustoję aukoti ir paskutinę akcijos dieną. Šeštadienio telemaratono metu „Teltonika“ saugaus kario paketams paaukojo 500 tūkst. eurų, o baigiamojo renginio metu tarptautinė biuro baldų įmonė „Narbutas“ dvigubino numeriu 1485 gautas aukas – prie surinktų 750 tūkst. pridėjo dar tiek pat.

Už akcijai „Radarom!“ surinktas lėšas bus perkami saugaus kario paketai, kuriuos sudarys naktinio matymo monokuliaras, lazerinis taikiklis ir individualus antidronas. Vienas saugaus kario paketas kainuoja 7 500 Eur. Visą profesionalią įrangą pagamino Lietuvoje įsikūrusios įmonės „Brolis semiconductors“ ir „NT service“.