Atsakingas požiūris į aplinką ir socialinė atsakomybė – principai, kuriais LRT vadovaujasi siekdama kurti efektyvią ir inovatyvią organizaciją. Šie principai, vykdomi ne vienerius metus, atsispindi ir priimtoje visuomeninio transliuotojo tvarumo politikoje.
Partvirtinta tvarumo politika visuomeninis transliuotojas siekia rodyti pavyzdį siekiant tvarios ateities – įtvirtintomis atsakomybėmis siekiama ne tik mažinti poveikį aplinkai, bet ir įsipareigojame šviesti apie tvarumo temą LRT transliuojamame turinyje.
„Šis dokumentas yra dalis to, ką visuomeninis transliuotojas sistemingai vykdo jau ne vienerius metus – kiekvienais metais įvedame vis daugiau tvaresnių alternatyvų. Iki šiol jau esame suskaičiavę CO2 emisiją, įsirengėme saulės baterijas, ieškome energijos taupymo sprendimų, taip pat didelė dalis televizijos eteryje matomų dekoracijų yra naudojamos pakartotinai, jų gamyboje atsisakoma plastiko.
Tvarumas visuomeniniam transliuotojui svarbus ir socialiniu aspektu – LRT turime beveik lygų vyrų ir moterų balansą, dalyvaujame projekte, kuriame skaičiuojame vyrų ir moterų pasirodymą LRT kuriamame turinyje“, – teigia LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamento vadovas Tomas Rytel.
LRT tvarumo politikoje išskiriami keli poveikio aplinkai aspektai – aplinkosauginė atsakomybė, socialinė atsakomybė ir valdymas bei atskaitomybė. Jose numatyti konkretūs žingsniai, kuriais visuomeninis transliuotojas įsipareigoja siekti pusiausvyros tarp kokybiško turinio ir poveikio aplinkai mažinimo.
Su patvirtinta LRT tvarumo politika susipažinti galima čia.
LRT auditoriją šviečiant apie tvarumą atliepiama ir LRT misija – atspindėti įvairias nuomones bei perspektyvas ir didinti turinio pasiekiamumą žmonėms su specialiaisiais poreikiais. Per praėjusius metus naujai paruošta 515 val. eterio su vertimu į gestų kalbą, 581 val. eterio subtitruota. Visą informaciją rasite LRT veiklos ataskaitose.