Paaiškėjo septintą kartą rengtų LRT žodžio ir posakio rinkimų rezultatai

Paaiškėjo, kokie žodžiai ir posakiai LRT žiūrovams, skaitytojams bei klausytojams labiausiai įsiminė 2023–2024 m. metais. Septintą kartą vykusiuose rinkimuose šiemet išsiskyrė visuomenės bei komisijos nuomonės – metų žodžiais tapo „traukiniautojai“ ir „čekiukai“, o metų posakiais – „Rusija gal palauks, kol Vilnius pastatys stadioną“ ir „Viską reikia daryti laiku, o ne tada, kai turite laiko“.

LRT žiūrovai, skaitytojai bei klausytojai išrinko žodį „traukiniautojai“, kuris buvo pavartotas LRT.lt portale. Šiuo naujadaru vadinami žmonės, keliaujantys traukiniais. Komisija išrinko žodį „čekiukai“ – tai per Andriaus Tapino inicijuotą akciją „Skaidrinam“ atsiradęs žodis.

Išsiskyrė komisijos ir visuomenės pasiūlyti posakiai – komisija išrinko LRT.lt portale Giedrimo Jeglinsko pavartotą posakį „Rusija gal palauks, kol Vilnius pastatys stadioną“, o visuomenė – Vlado Algirdo Bumelio LRT.lt portale užrašytą „Viską reikia daryti laiku, o ne tada, kai turite laiko“.

Anot idėjos sumanytojos Kalbos kultūros skyriaus redaktorės Linos Smolskienės, pasiūlymų būta įvairiausių: „Luktelk“, „šviesotamsa“, „niekstartis“, „durnalaikis“, „daiktelynas“, „juodoji Nacionalinio stadiono skylė“, „sofos ekspertai“, „savanorystė man davė širdį“, „Ukrainos laisvei reikia kuo daugiau Amerikos“, galima pastebėti, kad daugelis siūlytų žodžių ir posakių susiję su aktualijomis – prezidento rinkimais, karu Ukrainoje, „Eurovizija“.

Komisijoje dirbo LRT žurnalistai Aida Murauskaitė, Marius Andrijauskas, Gabrielė Kloniūnaitė, Edvardas Kubilius ir kalbos redaktorė Miglė Bagdonė.

LRT žodžio ir posakio rinkimai šiemet rengti septintąjį kartą. Pernai metais vykusiuose rinkimuose išrinkti žodžiai – „skystaprotizmas“, kurį pavartojo Giedrė Kazlauskaitė LRT KLASIKOS laidoje „Homo cultus. Iš balkono“ bei „gudrauodegiauja“, Raimundo Kuodžio pavartotas LRT TELEVIZIJOS laidoje „LRT forumas“ – taip jis teigė kalbėdamas apie pensijų reformą. Metų posakiu išrinktas Vytauto Landsbergio pasakytas „kvailybė yra amžina, bet ne jos rezultatai“.