Nauja portalo LRT.lt rubrika – ieškantiems parodų, koncertų ir spektaklių Europoje rekomendacijų

Kelionių ir kultūros mėgėjams portalas LRT.lt pristato naują rubriką „Kultūros kompasas“ – joje skirtingų meno sričių ekspertai pristatys parodų, koncertų ir spektaklių rekomendacijas iš visos Europos.

Naujoje rubrikoje savo rekomendacijomis ir profesinėmis įžvalgomis apie meno reiškinius, renginius ir kultūros vietas artimiausiais mėnesiais dalinsis muzikologė Rasa Murauskaitė-Juškienė, teatrologė Aušra Kaminskaitė ir menotyrininkė Aistė Paulina Virbickaitė.

„Kartais keliaudami užsienyje netyčia praeiname pro vietinį teatrą ar galeriją ir, jeigu durys atidarytos, o plakatas patraukia akį, užsukame „pasikultūrinti“. O kartais renkamės ne šalį ar miestą, bet konkretų kultūros įvykį, tokį kaip Venecijos bienalė ar Avinjono teatro festivalis. Pirmu atveju yra didelė tikimybė nusivilti, nes galite pakliūti į menkavertį turistinį popuri arba kelias valandas kankintis žiūrėdami tai, kas yra visiškai ne jūsų skonio. Antru atveju pataikysite greičiausiai teisingai, bet nuotraukų galerija ir įrašai jūsų socialinių tinklų paskyroje nelabai išsiskirs iš daugybės tokių pačių meno piligrimų įrašų. Mes norime pasiūlyti trečiąjį kelią – keliavimą žinant kur, kada ir ko ieškoti kultūros žemėlapyje ištisus metus.

Į pagalbą pasitelkėme tris puikias skirtingų meno sričių ekspertes – teatrologę, muzikologę ir menotyrininkę. Jos puikiai pažįsta neaprėpiamas tarptautines kultūros džiungles ir lengvai atskiria svarbius kultūros įvykius nuo mažiau svarbių. Jų profesionalios rekomendacijos padės sutaupyti laiko ir greičiau išsirinkti. Tikiu, kad LRT.lt rekomendacijų rubrika „Kultūros kompasas“ taps jūsų įrankiu naviguojant tarp muziejų, koncertų salių, teatrų, galerijų ir festivalių. Tikiu, kad patirsite daug emocijų bei atradimų ir dažniau dėl meno bei kultūros išsiruošite keliauti ne tik į užsienį, bet ir į kitą miestą ar miestelį Lietuvoje. Ir ne tik vasarą!“ – sako LRT kultūros turinio redaktorė Agnė Biliūnaitė.

Pirmajame „Kultūros kompaso“ ciklo tekste LRT.lt skaitytojai ras muzikologės R. Murauskaitės-Juškienės muzikines rekomendacijas iš net šešių Europos miestų – nuo Didžiosios Britanijos iki Estijos. Išsamų komentarą apie laukiančius renginius ir koncertus parengusi muzikologė teigia, kad rubrika sujungė du mėgstamiausius dalykus – keliones ir meną:

„Rubrikoje su kolegomis bandysime laikyti europinių kultūros aktualijų pulsą ir pasidalinti įdomiausiomis kiekvieno metų ketvirčio kultūros kryptimis. Taip atsitiko, kad manosios, muzikinės kryptys, išėjo pirmosios. Jose pabandžiau pasekti ryškiausių Lietuvos žvaigždžių tarptautinius maršrutus, pasidairyti po kaimyninių Latvijos ir Lenkijos muzikines scenas, taip pat ir žanrų įvairovės paieškoti. Tekste skaitytojai ras ir rekomendaciją, kuria galima pasimėgauti iš namų niekur neiškeliavus, tad kviečiu pasižiūrėti, kokias kryptis šįkart diktuoja kompasas”, – sako R. Murauskaitė-Juškienė.

Rekomendacijų tekstą su pasiūlymais, ką pamatyti ir išgirsti Londone, Rygoje, Paryžiuje, Vienoje, Varšuvoje ir Tartu jau galite skaityti čia.

Straipsnių su rekomendacijomis, kokių kultūrinių renginių artimiausiais mėnesiais dairytis Europos miestuose, ieškokite portale LRT.lt.