LRT RADIJAS kviečia keliauti prasmingai: dešimtis objektų Lietuvoje savo istoriją pasakoja garsu

Atrasti naujas vietas ir geriau suprasti jau puikiai žinomus objektus. Tai šią vasarą kviečia daryti LRT RADIJAS, pristatantis naują projektą #Išgirsk Mano Istoriją. Šis projektas – galimybė savarankiškai, keliaujant įvairiose šalies vietose, o galbūt net savo namų kieme, atrasti dar negirdėtų istorijų, papasakotų radijo dokumentikos komandos.

Ant įvairiose Lietuvos vietose esančių pastatų ar jų viduje lankytojai ras specialią lentelę su žyma #Išgirsk Mano Istoriją ir QR kodu, kurį nuskaičius telefono kamera, nuoroda nuves į išsamų bei gyvą radijo dokumentikos pasakojimą.

„Dokumentika – daug kantrybės ir pajėgumų reikalaujantis žanras, o vienam epizodui kruopščiai parengti radijo komandai kartais prireikia mėnesių ar net metų. Šie darbai turi išliekamąją vertę, todėl norime radijo dokumentikose papasakotas istorijas išlaikyti gyvas. Šįkart pasirinkome būdą, skatinantį žmones ir savarankiškai keliauti, ir pažinti vietas garsu“, – sako projekto sumanytojas, LRT Radijo departamento vadovas Giedrius Masalskis.

Lentelėmis su nuoroda į radijo dokumentikos pasakojimus šią vasarą bus pažymėti 14 objektų. Tai Lukiškių kalėjimas, Jaunimo teatras, Pinigų muziejus, Žirmūnų gimnazija Vilniuje, pastatas Rasų kolonijoje, žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės gyvenimą menantis namas sostinės Lazdynuose, Kauno aviacijos muziejus, M. K. Čiurlionio muziejus Druskininkuose, Kretingos muziejus, Kupiškio etnografinis muziejus, Medžioklės muziejus Mindūnų kaime, Zarasų muziejus, Sedos Vytauto Mačernio gimnazija Mažeikių rajone bei keliose vietose Lietuvos piligriminiame kelyje.

Radijo dokumentikos komanda neabejoja, kad lankydami objektus ir klausydamiesi garso pasakojimų, žmonės sužinos naujų dalykų ir tas Lietuvos vietas pamatys naujai.

„Nors atrodo, kad gyvename vaizdų laikais, mes tikime, kad garsas turi savo supergalių. Kai reikia pasakyti tai, kas svarbiausia, meistriškai garsu papasakota istorija pažadina vaizduotę, prasiskverbia ir sujaudina iki pat gelmių. Ne kartą tuo įsitikinome per viešas perklausas įvairiuose festivaliuose“, – pažymi Vaida Pilibaitytė, viena iš penkių radijo dokumentikos kūrėjų. „Esu tikra, kad klausantis vietoje, kuri turi tiesioginį ryšį su mūsų pasakojime girdimais balsais, tas įspūdis bus dar stipresnis“, – priduria ji.

Radijo dokumentikos LRT RADIJUJE kuriamos jau beveik 15 metų. Dabar kiekvieną savaitę transliuojama laida „Radijo dokumentika“ gimė naujienų tarnyboje, kai dalis reporterių pajuto, kad kai kurioms istorijoms papasakoti reikia daugiau laiko, nei trunka trumpi reportažai.

LRT RADIJO dokumentika įvertinta Lietuvos radijo ir televizijos konkurse „Pragiedruliai“, Vilniaus politikos analizės instituto Tiriamosios žurnalistikos konkurse, ir kūrybiniame konkurse „Žmogus ir aplinka“. Radijo dokumentikos kūrėjos kasmet savo darbus pristato tarptautiniuose festivaliuose, jie nominuoti prestižiniame konkurse PRIX EUROPA.