LRT OPUS ieško talentų: skelbia konkursą alternatyvios muzikos grupėms ir atlikėjams

Alternatyvi muzikos radijo stotis LRT OPUS vėl ieško naujų talentų bei skelbia kylančių muzikos grupių ir atlikėjų konkurso „LRT OPUS TALENTAS“ antrojo sezono pradžią.

„LRT OPUS TALENTAS“ konkurso tikslas – suteikti galimybę savo kūryba dalintis bei taip populiarinti savo kūrybinę veiklą neseniai muzikinę karjerą pradėjusioms alternatyviosios muzikos grupėms ir atlikėjams.

LRT OPUS komisijos atrinkti ir konkurse dalyvaujantys kūriniai ne tik skambės LRT OPUS radijo eteryje, bet ir pretenduos į pagrindinį šio konkurso prizą – galimybę tris dienas praleisti LRT įrašų studijoje įsirašant savo kūrybos dainas. „LRT OPUS TALENTO“ nugalėtojai taip pat laimės šių įrašų montažą ir galimybę pasirodyti naujame LRT OPUS projekte „LRT OPUS JAUNATIS“.

Pirmajame konkurso sezone iš viso dalyvavo 125 atlikėjai, o konkurso taisykles atitiko ir į antrąjį etapą pateko 66 alternatyviosios muzikos atstovai. Pirmąjį konkursą laimėjo ir „LRT OPUS TALENTAS“ vardą pelnė alternative/garage/punk rock muziką grojanti grupė „loroparquette“, kuri šią vasarą LRT įrašų studijoje jau įrašė kūrinius naujam grupės minialbumui.

„Labai smagu įrašinėti tokioje studijoje – patys jaučiamės iš naminių ir improvizuotų studijinių įrašų užaugę iki profesionalaus lygio. Gan greitai prisijaukinome LRT studiją ir per kelias dienas padarėme labai daug: bandėme išnaudoti, kiek įmanoma daugiau techninių galimybių ir įrašėme, mūsų nuomone, tikrai stiprų albumą. Po visko liko noras judėti ir augti toliau – bandysime Lietuvoje gaivinti ir palaikyti garažo dvasią“, – įspūdžiais dalinosi „loroparquette“ grupės nariai, kurie dar šį rudenį atidarys naujai startuojančią LRT OPUS jaukių koncertų ir pokalbių seriją „LRT OPUS JAUNATIS“.

„Džiaugiamės, kad galime tapti tramplinu kylantiems atlikėjams bei grupėms, o kartais net žymėti jų muzikinės karjeros pradžią. Atsidarę LRT OPUS pašto dėžutę dažnai nustembame, kiek daug yra jaunų, talentingų nežinomų vardų, kuriančių mūsų formato muziką. Tegul šis konkursas būna dar vienas šansas jiems būti išgirstiems platesnio klausytojų rato. Bet ir mums patiems būna baisiai smagu atrasti tokius alternatyvius – juoduosius – perliukus kaip „loroparquette“. Tikiuosi, kad šiųmečiai talentai jiems nenusileis“, – sako LRT OPUS vadovė Evelina Kazakevičiūtė.

Konkurse gali dalyvauti visi kylantis alternatyviosios muzikos atlikėjai ir grupės, tačiau konkursui siūlomas kūrinys turi būti nepublikuotas ir nepaskelbtas viešai 12 mėnesių iki LRT OPUS TALENTAS konkurso paskelbimo datos, t.y. ne vėliau nei 2022 m. lapkričio 13 d. (imtinai).

Norintieji dalyvauti konkurse turi susipažinti su konkurso taisyklėmis ir savo kūrinį konkursui pateikti iki 2023 m. gruodžio 31 d. (imtinai). Kylančių grupių ar atlikėjų, pretenduojančių laimėti konkursą, kūrinys turėtų būti atsiųstas el. paštu darius.uzkuraitis@lrt.lt kartu su trumpu grupės arba atlikėjo aprašymu ir geros kokybės nuotrauka.