LRT naujienų tarnyba pradeda darbą Vašingtone

LRT keliasi ir už Atlanto – nuo šiol Vašingtone veikia naujas korespondentų punktas, kuriame dirba ir svarbiausias naujienas Lietuvos žmonėms praneša LRT universalus žurnalistas Augustinas Šemelis.

„Tapti LRT korespondentu Vašingtone norėjau nuo tada, kai išgirdau apie planus steigti šią poziciją“, – sako į Vašingtoną dirbti išvykęs žurnalistas.

Pasak A. Šemelio, Vašingtonas, kartu su Briuseliu ir Berlynu – viena svarbiausių Europos Sąjungos politikai įtaką darančių sostinių, kur nuolat lankosi svarbiausi Vakarų politikai ir diplomatai. Reportažus iš JAV A. Šemelis rengs visoms trims medijoms – televizijai, radijui ir portalui lrt.lt.

LRT naujienų tarnybos intensyviai dirba, kad žiūrovus bei klausytojus pasiektų autentiškos naujienos iš Lietuvos ir viso pasaulio, o patikima informacija atsispindėtų informacinėse aktualijų laidose bei naujienų portale LRT.lt. 2021 metais LRT įkūrė korespondentų punktą Briuselyje, kur dirba du LRT žurnalistai Justina Ilkevičiūtė ir Mindaugas Laukagalis.

Augustinas Šemelis sako, jog dirbdamas tiek su Europos ir JAV, tiek su Lietuvos aktualijomis, kiekvieną reportažą stengiasi konstruoti kaip žiūrovui bei skaitytojui patrauklų ir suprantamą pasakojimą – to sieks ir dirbdamas Vašingtone.

„Manau, svarbiausias savybių derinys LRT reporteriui Vašingtone: tiek nuoširdus ir nuolatinis domėjimasis JAV politika, tiek gerokai platesnio geopolitinio konteksto suvokimas – ir, trečia, bet nemažiau svarbu – šių sudėtingų procesų perteikimas įtraukiančio ir patrauklaus pasakojimo forma“, – pabrėžia žurnalistas.

A. Šemelis daug dėmesio skirs tiksliam ir operatyviam naujienų perdavimui bei sieks išnaudoti didžiausią temų potencialą. Žurnalistas kalbės apie Vašingtono užsienio politikoje gimstančius sprendimus, kurie lemia visos Europos ir Lietuvos geopolitinę ateitį bei pristatys vidaus politiką, kupiną konfliktų ir prieštaravimų.

Šiandien LRT TELEVIZIJOS eteryje pasirodė pirmasis A. Šemelio reportažas iš Niujorko, kur šią savaitę vyksta Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja.