LRT ambasadorių projektas: kaip sekasi jį įgyvendinti?

Praėjusių metų rudenį pristatytas LRT ambasadorių projektas įsibėgėja – daugiau kaip 300 žmonių kasdien stebi LRT turinį, dalijasi savo įžvalgomis ir padeda mums tobulėti.

„Iniciatyvūs, aktyvūs, keliantys aukštus kokybės reikalavimus visuomeniniam transliuotojui, turintys savo nuomonę ir nebijantys jos išsakyti – tokį įspūdį palieka LRT ambasadoriai. Jie ne tik noriai atlieka mūsų suformuotas užduotis, bet ir patys užduoda svarbius diskusinius klausimus, akylai stebi mūsų turinį ir informuoja, jei pastebi kokių nors tobulintinų dalykų.

Ambasadorių nuomonė ir įžvalgos leidžia mums kartu kurti visuomeninį transliuotoją, kuris yra kokybiškas, patrauklus, atliepiantis auditorijos poreikius bei lūkesčius. Vertiname ir esame dėkingi už kiekvieno ambasadoriaus darbą ir skiriamą laiką“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Atstovauja skirtingas auditorijas

LRT ambasadoriai atstovauja skirtingo amžiaus, gyvenamosios vietos, išsilavinimo ir pomėgių auditorijas. 20 proc. ambasadorių yra 18–25 m. amžiaus, 28 proc. – 26–35 m., 24 proc. – 36–45 m., 14 proc. – 46–55 m. 14 proc. – 56 m. ir vyresni.

Prie projekto aktyviai prisijungė ambasadoriai, gyvenantys ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir regionuose. Maždaug 45 proc. ambasadorių gyvena Alytaus, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos apskrityse. Taip pat turime ambasadorių, kurie gyvena užsienyje – Danijoje, Belgijoje, Latvijoje, Norvegijoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV.

Prisideda prie pokyčių

Per projekto įgyvendinimo laikotarpį LRT ambasadoriai jau turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę skirtingais klausimais. LRT radiotekos atnaujinimas, naujos laidos, kultūros temų turinys, portale LRT.lt pateikiamų naujienų vartojimas, „Panoramos“ vertinimas – tai tik kelios temos, kuriomis jau diskutavo LRT ambasadoriai.

„Labai smagu gauti užduotį – ką nors pažiūrėti, paklausyti, pakomentuoti. Aš netgi užsistatau priminimą telefone, kad iki tos ir tos dienos turiu parašyti komentarą“, – apie ambasadorystės užkulisius pasakoja Agnė.

Taip pat ambasadoriai patys dažnai atkreipia dėmesį į svarbius dalykus ir vieni su kitais dalijasi savo įžvalgomis. Visi LRT ambasadorių pastebėjimai yra perduodami naujienų redaktoriams, žurnalistams, laidų kūrybinėms komandoms, LRT turinio vertinimo grupei, kurios atsižvelgdamos į komentarus, pasiūlymus ir argumentuotą kritiką gali daryti atitinkamus pokyčius.

LRT ambasadoriai savo iniciatyva taip pat reiškia pilietinę poziciją. Prieš kelias savaites jie parengė viešą kreipimąsi į LRT Tarybą dėl žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos apie ketinimus atlikti LRT turinio auditą vertinant, kaip žurnalistai laikosi politinio neutralumo principų turinio kūrime ir valdyme. Ambasadoriai išreiškė savo susirūpinimą dėl audito ir kvietė pateikti aiškius argumentus dėl audito būtinybės plačiajai visuomenei.

„Mums rūpi LRT“

Įgyvendinant LRT ambasadorių projektą, svarbus vaidmuo tenka ir bendruomeniškumo skatinimui. Sausio mėnesį dalis ambasadorių lankėsi LRT pastate, kur dalyvavo ekskursijose, bendravo su LRT atstovais ir įsikvėpė naujiems darbams. Taip pat ambasadoriai reguliariai sulaukia kvietimų apsilankyti laidų filmavimuose, renginiuose, jiems pirmiesiems pristatomos svarbiausios naujienos.

„Džiaugiuosi, kad LRT kreipėsi į paprastus žmones – į žiūrėtojus nuo sofų, į klausiančius radijo ar skaitančius portalą troleibusuose. Tai priimu kaip didžiulį pasitikėjimą, nes mums pirmiesiems duoda susipažinti su turiniu, klausia mūsų nuomonės ir atsižvelgia į komentarus.

Kurį laiką skaitydama mūsų pasidalijimus galvojau, kokie mes reiklūs ir kritiški. Bet iš tikrųjų matau mus kaip labai dėmesingus, nes mums rūpi. Ir matau, kad LRT rūpime ir mes“, – sako LRT ambasadorė Gintautė.

Daugiau apie ambasadorių veiklą galite sužinoti peržiūrėję šį vaizdo įrašą.