Baltaduonis perrinktas antrai kadencijai tęsti darbą Europos transliuotojų sąjungos Skaitmeniniame komitete

Gegužės 4 d. Varšuvoje vykusios Europos transliuotojų sąjungos (angl. European Broadcasting Union, EBU) Media vadovų konferencijos metu rinkosi ir EBU Skaitmeninės Asamblėjos nariai. Konferencijoje LRT Interneto departamento vadovas Ričardas Baltaduonis buvo perrinktas antrai kadencijai eiti pareigas EBU Skaitmeniniame komitete.

Dar dvejus metus pareigas EBU sektorinės politikos komitetuose R. Baltaduonis tęs kartu su Giedriumi Masalskiu, LRT Radijo departamento vadovu, kuris balandžio 28 d. taip pat buvo perrinktas antrai kadencijai į EBU Radijo komiteto narius.

R. Baltaduonis ir G. Masalskis – pirmieji LRT atstovai EBU komitetuose per visą LRT narystės EBU laikotarpį nuo 1993 metų. LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė pernai taip pat buvo perrinkta antrai kadencijai į EBU vykdomosios valdybos narius – iš viso trys LRT atstovai šiuo metu reprezentuoja Lietuvos visuomeninį transliuotoją aukščiausiuose EBU valdymo organuose.

„Man ir visam LRT patikėta didelė atsakomybė atstovauti Europos visuomeninių transliuotojų interesams lengvinant transliuotojų skaitmeninę transformaciją bei ieškant bendrų sprendimų, kaip atlaikyti technologijų gigantų ir platformų konkurencijos iššūkius. Kartu tai ir LRT patirties įvertinimas. Tikiu, kad ji bus naudinga kuriant EBU strategijas, siekiant, kad visuomeniniai transliuotojai išlaikytų savo vertę ir patenkintų vartotojų poreikius skaitmeniniame amžiuje”, – sakė R. Baltaduonis.

Ričardas Baltaduonis buvo išrinktas į 2023-2025 metų kadencijos EBU Skaitmeninįkomitetą kartu su dar devyniais nariais, atstovaujančiais Europos visuomeninių transliuotojų organizacijoms: BBC (JK), FTV (Prancūzija), RAI (Italija), RTBF (Belgija), RTVE (Ispanija), TVR (Rumunija), UA:PBC (Ukraina), YLE (Suomija), ZDF (Vokietija). Rinkimai vyko balsuojant EBU Skaitmeninės asamblėjos dalyviams. Kartu buvo išrinktas komiteto pirmininkas, juo tapo João Pedro Galveias, atstovaujantis Portugalijos visuomeniniam transliuotojui RTP, ir du komiteto vicepirmininkai, atstovaujantys Airijos visuomeniniam transliuotojui RTE ir Švedijos visuomeniniam radijui.

EBU Skaitmeninis komitetas yra pagrindinė EBU skaitmeninės žiniasklaidos sektoriaus valdymo institucija. Jis padeda identifikuoti esminius iššūkius ir atstovauja EBU narių interesams skaitmeninės strategijos ir skaitmeninio turinio bei paslaugų kūrimo ir platinimo klausimais, skatina EBU narių įtraukimą į skaitmeninio turinio kūrimą ir dalijimąsi.

Ričardas Baltaduonis LRT Interneto departamentui vadovauja nuo 2018 metų. Šis departamentas apima penkiomis kalbomis žinias ruošiančią LRT.lt portalo redakciją, Skaitmeninio turinio ir mobiliųjų platformų skyrių, LRT audiovizualinio turinio mediateką, archyvus. LRT portale integruotas kitų LRT platformų turinys, praėjusių metų lapkritį LRT portalas užėmė antrą vietą tarp populiariausių šalies portalų.

LRT yra svarbiausio pasaulyje visuomeninius transliuotojus vienijančio profesinio aljanso narė nuo 1993 m. EBU atstovauja visuomeninių transliuotojų interesams ir juos gina tarptautiniu bei vietos mastu, padeda nariams įsigyti ir kurti aukščiausios kokybės turinį, dalytis tarpusavyje geriausia patirtimi ir žiniomis, burti ekspertų bendruomenę. EBU palaiko televizijos ir radijo mainų programas „Eurovision“ ir „Euroradio“, per kurias nariai ir partneriai dalijasi naujienų, sporto ir muzikos renginių įrašais bei tiesioginėmis transliacijomis. Pernai LRT taip pat prisijungė prie EBU koordinuojamos iniciatyvos, kuri sudaro dalyviams sąlygas nemokamai dalytis internetinėmis naujienomis jas skelbiant savo portaluose, o LRT.lt portalą papildė Europos transliuotojų žinių juosta „A European Perspective“.