Europos transliuotojų sąjunga

LRT nuo 1993 metų priklauso svarbiausiam pasaulyje transliuotojus vienijančiam profesiniam aljansui – Europos transliuotojų sąjungai (angl. European Broadcasting Union, EBU). EBU jungia daugiau nei šimtą žiniasklaidos organizacijų daugiau nei pusšimtyje valstybių Europos žemyne ir už jo ribų, taip pat asocijuotus narius Azijoje, Afrikoje, JAV ir Pietų Amerikoje.

Ši organizacija atstovauja visuomeninių transliuotojų interesams ir juos gina tarptautiniu ir vietos mastu, padeda nariams įsigyti ir kurti aukščiausios kokybės turinį, dalytis tarpusavyje geriausia patirtimi ir žiniomis, burti ekspertų bendruomenę. EBU palaiko televizijos ir radijo programų mainų sistemas Eurovision ir Euroradio, per kurias nariai ir partneriai dalijasi naujienų, sporto ir muzikos renginių įrašais ir tiesioginėmis transliacijomis. EBU organizuoja bendrus pramoginius ir kultūros projektus, svarbiausias jų – tarptautinis „Eurovizijos“ dainų konkursas.

EBU nariai, kaip visuomeninė žiniasklaida, vadovaujasi pagrindinėmis vertybėmis: universalumo, nepriklausomybės, kompetencijos, įvairovės, atskaitomybės ir inovacijos, ir įsipareigojo laikytis jų priimdami deklaraciją dėl visuomeninės žiniasklaidos vertybių.

Nuo 2020 m. LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė yra EBU vykdomosios valdybos narė ir pirmoji Baltijos šalių visuomeninių transliuotojų atstovė, išrinkta į šias aukštas pareigas EBU.

2021 metais LRT Radijo programų departamento vadovas Giedrius Masalskis išrinktas į EBU Radijo komiteto narius 2021-2023 m. kadencijai. Tais pačiais metais į EBU Skaitmeninio valdymo komitetą išrinktas LRT Interneto departamento vadovas Ričardas Baltaduonis.

Daugiau: www.ebu.ch