Europos transliuotojų sąjunga

LRT nuo 1993 metų priklauso svarbiausiam pasaulyje transliuotojus vienijančiam profesiniam aljansui – Europos transliuotojų sąjungai (angl. European Broadcasting Union, EBU). EBU jungia 115 transliuotojų organizacijų 56 valstybėse Europoje ir už jos ribų, taip pat 34 asocijuotus narius Azijoje, Afrikoje, JAV ir Pietų Amerikoje.

Ši organizacija atstovauja visuomeninių transliuotojų interesams ir juos gina tarptautiniu ir vietos mastu, padeda nariams įsigyti ir kurti aukščiausios kokybės turinį, dalytis tarpusavyje geriausia patirtimi ir žiniomis, burti ekspertų bendruomenę. EBU palaiko televizijos ir radijo programų mainų sistemas Eurovision ir Euroradio, per kurias nariai ir partneriai dalijasi naujienų, sporto ir muzikos renginių įrašais ir tiesioginėmis transliacijomis. EBU organizuoja bendrus pramoginius ir kultūros projektus, svarbiausias jų – tarptautinis „Eurovizijos“ dainų konkursas.

2020 m. LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė buvo išrinkta į šios organizacijos vykdomąją valdybą 2021–2022 m. kadencijai ir tapo pirmąja Baltijos šalių visuomeninių transliuotojų atstove, eisiančia šias aukštas pareigas EBU.

2021 metais LRT Radijo programų departamento vadovas Giedrius Masalskis išrinktas į EBU Radijo komiteto narius 2021-2023 m. kadencijai. Tais pačiais metais į EBU Skaitmeninio valdymo komitetą išrinktas LRT Interneto departamento vadovas Ričardas Baltaduonis.