Per metus vien LRT televizijos kanalų eteryje yra ištransliuojami keli tūkstančiai valandų originalaus turinio, dar daugiau turinio yra LRT radijo kanaluose ir portale LRT.lt bei jame esančiose Radiotekoje ir Mediatekoje. Apie du trečdalius turinio sukuria LRT darbuotojai, likusią dalį – nepriklausomi prodiuseriai.
LRT pasaulinėje televizijos rinkoje kasmet ieško aktualiausių, kokybiškiausių, naujausių dokumentinių ir vaidybinių filmų, serialų, animacijos. Jie perkami iš tokių užsienio platintojų kaip CBS, „Sony Pictures Television“, BBC, „National Geographic“, „Discovery“ ir kt.
Taikyti progresyvią, kitose šalyse taip pat naudojamą praktiką naudinga ir LRT, ir kūrėjams, ir žiūrovams bei klausytojams.
LRT turinys turi atitikti skirtingų auditorijų poreikius – nuo pačių mažiausių iki vyriausių, nuo gyvenančių Lietuvos regionuose iki išsibarsčiusių tautiečių visame pasaulyje. Nepriklausomų kūrėjų programos padeda LRT pasiūlyti daugiau skirtingų žanrų laidų, jose nagrinėjamų temų, naujų požiūrių.
2024-aisiais LRT per programų konkursus įsigijo 64 televizijos, 11 radijo ir 12 portalo LRT.lt mediatekos projektų – visų jų ataskaitos yra viešos ir prieinamos.
Toks modelis leidžia LRT pritraukti laisvai samdomus talentus, kurių kitu atveju prisitraukti negalėtų, greičiau gauti naujus televizinius formatus ir įnešti naujoves į LRT eterį be nuolatinės vidinių darbuotojų kaitos.
Šiuo programų įsigijimo modeliu vadovaujasi ir kitos Europos transliuotojų sąjungos (EBU) narės, tokios kaip BBC. Programų įsigijimą numato ir Visuomenės informavimo įstatymas, kuriame teigiama, jog bent 10 proc. televizijos laiko turi būti skirta nepriklausomų kūrėjų turiniui.