Sporto žurnalistų apdovanojimuose – dvigubas LRT triumfas

Pranešimai žiniasklaidai

Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) rengiamuose tradiciniuose metų apdovanojimuose net du bene svarbiausius prizus pelnė LRT sporto žurnalistai – LRT TELEVIZIJOS žurnalistė Brigita Virbalytė-Dimšienė ir buvęs portalo LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

B. Virbalytei-Dimšienei atiteko svarbiausias vakaro prizas – Romos Grinbergienės premija už ryškiausius metų darbus. Tai trečias kartas LSŽF istorijoje, kai šį apdovanojimą pelno LRT žurnalistai.

Brigita pandeminiais 2020 m. ne tik uoliai dirbo LRT TELEVIZIJOJE, kur nuolat kuria reportažus apie Lietuvos sportininkus, jų bėdas ir laimėjimus, bet ir rašė straipsnius portalui LRT.lt, o sporto srityje tapo viena ryškiausių šalies atlečių. B. Virbalytė-Dimšienė vienintelė iš Lietuvos lengvaatlečių, 2020 m. iškovojusi ir olimpinį kelialapį į Tokijos žaidynes.

„Man tikrai siurprizas, man dabar pradėjo kojos drebėti, tikrai nesitikėjau gauti apdovanojimo. Man labai džiugu, metai buvo sudėtingi, žinote, kad turiu dvi aistras – sportą ir sporto žurnalistiką. Vis dar noriu, kad svarbiausias man būtų sportas, bet šiemet daug dėmesio skyriau žurnalistikai, kad tai kompensuotų mano prarastas olimpines žaidynes.

Visų pirma dėkoju LRT kolegoms, kurie jau 14 metų kenčia mano stovyklas po šešias savaites, kurie mane daug ko išmokė, kurie mane palaiko. Man labai patinka, kad esu abiejose barikadų pusėse. Tikrai žinau, kad ateityje sporto žurnalistika bus mano numeris vienas“, – kalbėjo geriausia 2020 metų sporto žurnalistė.

Į apdovanojimų renginį, vykusį virtualioje aplinkoje, Brigita pasijungė iš tolimosios Dominikos respublikos, kur šiuo metu treniruočių stovykloje rengiasi trečiajam savo karjeros olimpiniam startui.

Tuo tarpu neseniai portale LRT.lt darbus baigęs žurnalistas ir TV komentatorius Rytis Kazlauskas pelnė apdovanojimą už geriausią 2020 m. straipsnį Lietuvos sporto žiniasklaidoje. Jam atiteko Mindaugo Baryso vardo premija.

Laimėjimą R. Kazlauskui atnešė trijų straipsnių ciklas apie tarpukario Europos krepšinio čempiono Mykolo Ruzgio gyvenimą:

„Drąsiai galiu pasakyti, kad tai – didžiausias mano karjeros įvertinimas. Labai džiugu, kad įvertinamas mano didžiulis darbas – kelių mėnesių tyrimas, o vėliau apie mėnesį rašymas. Labai džiugu, kad esu įvertinamas kolegų, tai man labai laimingas vakaras“, – kalbėjo laureatas R. Kazlauskas.

Miglė Savickaitė
Atstovė ryšiams su visuomene

Pranešimai žiniasklaidai