Pasaulio lietuvius jungiantis projektas „Keturi milijonai“ nuo šiol skambės trijų LRT radijų eteryje

Pranešimai žiniasklaidai

2019 metais prasidėjęs ir šiemet vasario mėnesį atsinaujinęs projektas „Keturi milijonai“ ir toliau auga — nuo šiol pokalbiai su Lietuvą užsienyje garsinančiais pasaulio lietuviais skambės visų trijų LRT radijų eteryje.

„Šiemet dėl pandemijos fiziškai tęsti pasakojimų ciklo „Keturi milijonai“ nebegalėjome, tačiau norėjosi ir toliau palaikyti ryšį su užsienyje gyvenančiais lietuviais bei plėtoti prieš du metus pradėto projekto idėją. Simboliškai nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos klausytojams pradėsime transliuoti pokalbius su Lietuvą užsienyje garsinančiais bei skirtingomis veiklomis užsiimančiais lietuviais. LRT RADIJAS, LRT KLASIKA ir LRT OPUS skiriasi savo turiniu, laidų temomis, todėl nusprendėme projektą plėsti ir Lietuvos ambasadorių istorijas transliuoti atitinkamose LRT radijų stotyse, o visi pasakojimai bus randami LRT audiotekoje“, — apie projektą pasakoja LRT Radijo programų departamento vadovas Giedrius Masalskis.

Nuo kovo 11 d. iki liepos 6 d. radijų klausytojai girdės pokalbius su skirtingų sričių profesionalais. LRT RADIJUJE bus kalbinami Lietuvą užsienyje garsinantys mokslininkai, verslininkai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, LRT KLASIKA klausytojams papasakos kultūros srities atstovų sėkmės istorijas, o LRT OPUS klausytojai susipažins su užsienyje gyvenančiais ir kuriančiais alternatyviosios muzikos ir meno atstovais.

Pirmuosius pokalbius radijų klausytojai išgirs jau kovo 11 d. LRT RADIJO laidoje „10-12“ bus kalbinama Tarptautinės Švedijos slaugos švietimo organizacijos plėtros vadovė Aušra Visockė. Lietuvoje ji yra dirbusi verslo konsultante „Ernst&Young“, o vėliau – plėtros vadove emocinę paramą jaunimui teikiančioje „Jaunimo linijoje“. Apie Švedijos slaugos švietimo organizaciją Aušra LRT yra sakiusi: „Mūsų organizacija buvo įkurta, kai atsirado poreikis Švedijos gerąsias žinias perduoti kitoms šalims būtent apie senelių, turinčių demenciją, slaugą. Visa istorija prasidėjo jau daugiau nei prieš 25 metus ir jos ašyje atsidūrė Švedijos karalienė Silvija, kurios mama susirgo demencija“.

LRT KLASIKOS laidoje „Pakeliui su klasika“ klausytojų laukia pokalbis su kultūros ambasadore Indre Mikniene, Miuncheno kamerinio orkestro altininke. Ji į Vokietiją studijuoti išvyko dar būdama LMTA studente. Tuomet ji neįsivaizdavo, kas jos laukia — nauja Lietuva tik kūrėsi, o kokios gyvenimo ir išgyvenimo taisyklės Vakaruose ji nežinojo. Tačiau I. Miknienė mokėsi daugelyje Vokietijos aukštųjų mokyklų, vėliau ilgą laiką dirbo Kylio operoje, o dabar jau beveik dešimtmetį groja Miuncheno kameriniame orkestre, koncertuoja ir kaip kamerinio ansamblio solistė. Dabar ji laukiama įvairių orkestrų programose, netrukus gros su Bavarijos radijo orkestru bei inicijuoja lietuvių kompozitorių kūrinių įtraukimą į Miuncheno kamerinio orkestro repertuarą.

LRT OPUS laidoje „Be problemų“ skambėsiantis projekto „Keturi milijonai“ pokalbis klausytojus supažindins su dar viena Lietuvos ambasadore užsienyje. Prieš trejus metus Lietuvos žiniasklaidoje pasirodė daugybė straipsnių apie Sakartvele gyvenančią Ringailę Leščinskienę. Iš Prancūzijos, kur vyko vieni svarbiausių pasaulyje reklamos apdovanojimų, lietuvė parsivežė net tris „Kanų liūtus“ – vieną sidabrinį ir du bronzinius. Visi jie buvo skirti už ypatingą dokumentinį vaizdo klipą, skirtą skatinti atvykstamąjį turizmą į Sakartvelą.

Visas Lietuvą garsinančių pasaulio lietuvių istorijas bus galima rasti čia.

Miglė Savickaitė
Atstovė ryšiams su visuomene

Pranešimai žiniasklaidai