LRT žurnalistai pradeda darbą Briuselyje

Pranešimai žiniasklaidai

Nuo šiol LRT televizijai, radijui ir naujienų portalui žinias iš vieno svarbiausių Europos miestų, Europos Sąjungos (ES) sostine tituluojamo Briuselio, praneš LRT žurnalistai Justina Ilkevičiūtė ir Mindaugas Laukagalis.

„Praėjusiais metais sistemingai dirbome, kad pavyktų įgyvendinti tikslą – plėsti darbo geografiją ir turėti LRT korespondentų punktą Briuselyje, kur priimami Lietuvai itin svarbūs ES sprendimai. Siekiame savo auditorijai užtikrinti dar išsamesnį informavimą svarbiomis Europos temomis. Pandemija ir užsivėrusios sienos tik įrodė, kad net ir nutikus svarbiam įvykiui, greitai išsiųsti žurnalistus į „karštus taškus“ ne visada gali pavykti dėl staiga įvedamų ribojimų, naujų taisyklių. Turėdami du profesionalius ir universalius žurnalistus Briuselyje, galėsime pasiekti itin plačią auditoriją per visas tris platformas – televiziją, radiją, portalą. Tikime, kad toks įvairiapusis nušvietimas padės visuomenei labiau suprasti, kas vyksta Briuselyje ir kuo tai svarbu kiekvienam iš mūsų“, – teigia LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Naujienas iš Briuselio rengs patyrę LRT žurnalistai: buvusi portalo LRT.lt verslo naujienų redaktorė, žurnalistikos projekto „LRT ieško sprendimų“ iniciatyvos koordinatorė Justina Ilkevičiūtė ir LRT RADIJO laidų vedėjas, reporteris Mindaugas Laukagalis.

Trečiadienį LRT TELEVIZIJOS aktualijų laidoje „Laba diena, Lietuva“ M. Laukagalis pirmosios tiesioginės transliacijos iš Briuselio metu apžvelgė COVID-19 pandemijos situaciją Belgijoje, kur taip pat kaip ir Lietuvoje stebimas užsikrėtimų koronavirusu augimas.

O šiandien tiesiogiai jungėsi ir Justina Ilkevičiūtė. Korespondentė „Laba diena, Lietuva“ reportaže pasakojo apie Europos Parlamente vykusią diskusiją dėl deramos minimalios algos ir siekio įvesti kriterijus visoms Bendrijos šalims.

„Europos sostinėje Briuselyje priimami svarbiausi sprendimai visai Europos Sąjungai, todėl sieksime LRT auditorijai užtikrinti dar išsamesnį informavimą svarbiausiomis Europos temomis. Mūsų tikslas – ne užsidaryti klaidžiuose Europos institucijų koridoriuose, o parodyti platesnį vaizdą ir paaiškinti, kuo Briuselyje vykstančios diskusijos ir sprendimai yra svarbūs Lietuvai“, – teigia naujoji LRT korespondentė Briuselyje Justina Ilkevičiūtė.

Prieš atvykdama į Briuselį, portale LRT.lt J. Ilkevičiūtė rūpinosi verslo rubrika, todėl sieks ir toliau sudėtingas ekonomines temas paaiškinti suprantama kalba, pavyzdžiui, ko siekiama deramos minimalios algos ES iniciatyva, kurią pernai pateikė Europos Komisija, ir kas dėl to galėtų keistis Lietuvoje. Kita tema, neatsiejama nuo šiandienos aktualijų, – Europos Žaliojo kurso įgyvendinimas, kuriuo norima tapti pirmuoju neutralaus poveikio žemynu.

„Nors daugeliui žmonių Europos Sąjungos institucijos atrodo labai tolimos, Briuselyje sprendžiamos ne tik šaliai, bet ir kiekvienam mūsų aktualios problemos, o nuo čia priimamų sprendimų priklauso dalis mūsų gyvenimo. Tad itin svarbu, kad visuomenė suprastų, kokie procesai vyksta ES institucijose ir kokia yra jų reikšmė.

Šiuo metu Briuselio kabinetuose diskutuojama dėl visai Europai itin aktualių klausimų, susijusių su pandemijos valdymu. Europos Sąjunga yra išsikėlusi tikslą per vasarą paskiepyti 70 proc. gyventojų, bandoma sukurti žaliąjį pasą, kuris atvertų uždarytas Bendrijos sienas, vyksta diskusijos su vakcinas gaminančiomis kompanijomis. Būtent šios temos, neabejoju, lydės mus artimiausiu metu“, – teigia LRT korespondentas Briuselyje Mindaugas Laukagalis.

Žurnalistai J. Ilkevičiūtė ir M. Laukagalis daug dėmesio skirs ES, verslo, vakcinų politikos, žmogaus teisių ir užsienio politikos klausimams, taip pat sieks neapsiriboti tik Briuselio naujienomis, bet ir supažindins su Vakarų šalimis bei čia įsikūrusiais ar savo verslus atidariusiais lietuviais.


Miglė Savickaitė
Atstovė ryšiams su visuomene

Pranešimai žiniasklaidai