LRT klipas – tarp stipriausių Europoje „EBU Connect“ konkurse

Pranešimai žiniasklaidai

Europos transliuotojų sąjungos (EBU) organizuojamuose kasmečiuose „EBU Connect“ apdovanojimuose LRT klipas, anonsuojantis lietuviškų filmų premjeras, pateko tarp penkių stipriausių klipų „Geriausio montažo iš sukurtos produkcijos“ kategorijoje.

LRT klipas, montuotas LRT Savireklamos skyriaus režisieriaus Roko Makarevičiaus, LRT TELEVIZIJOJE anonsavo lietuviškų filmų premjeras 2020 m. pabaigoje. Šioje kategorijoje taip pat varžosi du BBC ir du NRK (Norvegijos visuomeninis transliuotojas) anonsai. Konkurso nugalėtojai bus paskelbti gegužės 4 dieną, per virtualiai vyksiančią „EBU Connect“ konferenciją.

Vaizdo klipas: https://www.youtube.com/watch?v=Cqd-2UEAMo0

Europos transliuotojų sąjunga konkurse „EBU Connect“ kiekvienais metais renka geriausius Europos visuomeninių transliuotojų klipus ir anonsus. Šiais metais konkursui buvo pateikta daugiau nei 240 paraiškų, iš jų 70 klipų nominuoti 14 kategorijų. Tarp nominantų – Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Norvegijos, Švedijos, Vokietijos ir kitų šalių visuomeninių transliuotojų audiovizualiniai darbai.

Prieš metus šiuose apdovanojimuose LRT žodžio laisvės eksperimento kampanijos klipas „Geriausio klipo, ilgesnio nei 60 s“ kategorijoje laimėjo sidabro medalį. Šia kampanija buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad žodžio laisvė, vienas iš demokratijos pagrindų, yra didžiulė vertybė, bet ji nėra duotybė – už ją reikia ir verta kovoti. Tarp apdovanotųjų LRT buvo vienintelis Baltijos šalių visuomeninis transliuotojas.

Miglė Savickaitė
Atstovė ryšiams su visuomene

Pranešimai žiniasklaidai