Sekmadienį į LRT eterį grįžta 50-metį mininti „Dainų dainelė“

Jau vasario 25-ąją dieną, sekmadienį, LRT TELEVIZIJOS žiūrovai galės išvysti į ekranus sugrįžusią „Dainų dainelę“. 50-metį minintis projektas sugrįžta atsinaujinęs, bet išlaikantis tradicijas.

Šiais metais dėl galimybės patekti į finalinį „Dainų dainelės“ konkurso koncertą varžosi daugiau nei 2 tūkst. vaikų iš visos Lietuvos. Atrankų turo koncertai LRT TELEVIZIJOS eteryje ir portale LRT.lt bus transliuojami sekmadieniais 15.45 val., juos ves žiūrovams gerai pažįstamas Gerūtos Griniūtės ir Igno Krupavičiaus duetas.

„Dainų dainelė“ ir keičiasi, ir išlieka tokia pati – nors keičiasi vaikai ir jų atliekami kūriniai, tęsiame savo sukurtas tradicijas. Viena iš jų – šio projekto pradėtas formatas, kai dainą atlieka vaikas kartu su savo mokytoju ar žymiu dainininku. Šią tradiciją vystysime ir toliau – konkursinius sekmadienius atidarys „Dainų dainelės“ žvaigždės. Jau šį sekmadienį bus galima išgirsti čia savo muzikinį kelią pradėjusius Rafailą Karpį ir Vaidą Genytę“, – sako „Dainų dainelės“ režisierė, LRT televizijos projekto vadovė Zita Radvilienė.

Šiais metais atlikėjus vertins komisija: LMTA Dainavimo katedros vedėja Asta Kriščiūnaitė (vertinimo komisijos pirmininkė), LMTA Dainavimo katedros profesorė Irena Milkevičiūtė, LNOBT dirigentas Martynas Staškus, LMTA Choro dirigavimo katedros profesorius Dainius Puišys, kompozitorius, aranžuotojas, džiazo mokyklos vadovas Artūras Novikas, „Dainų dainelės“ televizijos projekto vadovė Zita Radvilienė ir „Dainų dainelės“ programos koordinatorius Žilvinas Meškuotis.

„Reikia pasidžiaugti, kad šiais metais „Dainų dainelės“ dalyvių skaičius ne tik sugrįžo į prieškovidinį lygį, bet ir jį viršijo – sulaukėme dalyvių iš beveik visos Lietuvos, pažymėtina ir tai, kad net du kolektyvai atvyksta iš Punsko, Lenkijos.

Džiugina ir auganti įvairovė – tiek atlikėjų amžiaus, tiek kolektyvų ir jų tipų. Padaugėjo atliekamų lietuvių liaudies dainų – baigiasi laikotarpis, kai dauguma dainų skambėjo anglų kalba“, – apie šiųmetę „Dainų dainelę“ pasakoja M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktorius Dainius Numgaudis.

LRT žiūrovai ir LRT.lt portalo lankytojai gali atiduoti savo balsą už labiausiai patinkantį solistą ar ansamblį. Daugiausia balsų surinkęs atlikėjas taip pat bus kviečiamas dalyvauti baigiamajame koncerte. Balsavimo platformą galima rasti specialiame „Dainų dainelės“ polapyje.

Specialiai „Dainų dainelės“ 50-mečiui buvo sukurta ir įrašyta nauja daina, pavadinta „Dainų dainelei“ – 50. „Lakštingala“. Dainos kūrybinė komanda: muzikos autoriai – Tomas Narkevičius-Free Finga, Tomas Dičiūnas, dainos žodžių autorius ir atlikėjas – Tomas Narkevičius-Free Finga.

Šių metų „Dainų dainelės“ vaizdo klipą su nauja daina režisavo LRT režisierius Rokas Makarevičius. Už pagalbą dėkojame Vilniaus Fabijoniškių gimnazijai ir jos moksleiviams.

Iš viso LRT eteryje žiūrovų laukia 12 sekmadienių su „Dainų dainele“. Baigiamasis laureatų koncertas įvyks birželio 2 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

2024 m. minimas garsiojo dainų konkurso „Dainų dainelė“ 50-metis – šis renginys, pradėtas transliuoti per televiziją 1974 m. ir nuo to laiko tapo simboliniu. Konkurso rengėjai ir organizatoriai, tęsdami ilgametes tradicijas, siekia puoselėti dainavimo kultūrą, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius.

„Dainų dainelės“ konkursą rengia LRT ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, organizuoja M. K. Čiurlionio menų mokykla.

Pirmoji jubiliejinės „Dainų dainelės“ laida – jau šį sekmadienį, 15.45 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt.