Prasidėjo tarptautinio pripažinimo sulaukusio lietuviško serialo „Trolių ferma“ filmavimai

Gegužę į filmavimo aikštelę žengia ambicingo lietuviško serialo „Trolių ferma“ kūrybinė komanda: prasideda prestižiniuose festivaliuose už scenarijų įvertinto serialo filmavimai, kuriuose dalyvauja ryškiausi Lietuvos kino ir teatro aktoriai.

Komiška TV drama „Trolių ferma“ – pirmas lietuviškas serialas, kuris ne tik buvo pristatytas didžiausiuose TV serialams skirtuose renginiuose Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, bet ir pelnė apdovanojimus. Net trejus metus kurtą scenarijų serialu pavers kūrybinė „Dansu“ komanda, prisidėjusi prie „Netflix“, „HBO“ serialų gamybos ir sukaupusi turtingą tarptautinę patirtį. „Trolių fermą“ kartu kuria LRT, bendradarbiaudami su „Telia“ ir Lietuvos kino centru. „Džiugu, kad LRT gali prisidėti prie šio intriguojančio projekto, ir tikiu, kad „Trolių ferma“ net tik pakels televizijos serialų kūrimo kartelę, bet ir taps pirmąja televizijos dramos iš Lietuvos sėkmės istorija tarptautinėje rinkoje“, – sakė LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Jau kitais metais pasirodysiančiame seriale žiūrovai išvys puikiai pažįstamus šalies aktorius, tarp kurių – G. Siurbytė, R. Sirgėdaitė, V. Krulikovskis, V. Šiaulytė, A. Paulavičius, A. Bialobžeskis, R. Kutinaitė, G. Arbačiauskas. Juos žiūrovai matys modernioje „Grafo Montekristo“ interpretacijoje: serialas „Trolių ferma“ vadinamas šiuolaikine keršto istorija, kurios herojė Ana nusprendžia nesitaikstyti su didelės korporacijos jai primetamais kaltinimais ir ryžtasi kovai dėl savo suteptos reputacijos. Keršto apsėsta Ana netrukus virsta tokiu monstru, kokį ir norėjo nugalėti.

„Šiuo metu jaučiamės it nubėgę pusę maratono. Pasiruošimo etapas buvo sunkus, bet pilnas atradimų, kūrybinio džiaugsmo. Domėjomės ne tik lūpdažių gamyba, bet ir kūrėme netikrą reklaminę rinkimų strategiją bei šokių žingsnelius, aiškinomės interneto trolių darbo užkulisius bei mokėmės atskirti sportinių šokių sukneles. Komanda „užsidegusi”, dirba daug ir sunkiai. Manau, kad tai jausis ir ekrane. Labai jaudinuosi, nes šis serialas pirmasis daugeliu prasmių: tai ir įpareigoja, ir prideda adrenalino. Norime Lietuvos žiūrovui suteikti kokybišką pramogą”, – pasakoja pagrindinio vaidmens atlikėja ir prodiuserė Gabija Siurbytė, neseniai koprodiusavusi „Netflix“ serialą „Clark“.

Aukštos vertės turinį žiūrovams pristatyti nekantrauja ir „Trolių fermos“ partneriai. „Telia“ tampa pirmąja didele TV turinio platforma Lietuvoje, kuri žengia į aukščiausios kokybės originalaus lietuviško turinio kūrimą ir finansavimą. Vietinio turinio rinka jau užpildyta įprasto siužeto ir nedidelio biudžeto serialais, tačiau matome aiškią tendenciją, kad žiūrovai tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje, vertina ne tik pramoginį, bet ir aukščiausios meninės bei kūrybinės vertės turinį. Todėl tikime, kad prisidėdami prie tokio turinio gamybos, sukursime vertę ne tik „Telia TV“ žiūrovams, bet ir visai lietuviško kino pramonei“, – teigė Agneta Tumė, „Telia TV“ turinio vadovė.

Penkių dalių seriale nagrinėjamos šiuolaikinei visuomenei itin aktualios temos. Viena iš jų – netikrų naujienų ir „melagienų“ reiškinys, keliantis diskusijų apie melagingų naujienų vertę kovoje dėl kilnaus tikslo. Serialo kūrybinė komanda savo darbu klausia, ar egzistuoja riba, kuomet nekaltos aukos tampa nebepateisinamos: „Skatinsime žiūrovą ieškoti atsakymų į du esminius klausimus: ar melo naudojimas vardan tiesos paverčia tave herojumi ar nusikaltėliu? Ar galime pasitikėti personažu, kuris aklas savo sprendimų pasekmėms?“.