Prasideda paramos akcija „Radarom!“: kartu apsaugokime Ukrainos karius

Mūsų šalies žmonės jau beveik dvejus metus intensyviai palaiko karo alinamą Ukrainą. LRT kartu su organizacijomis „Blue / Yellow“, „Laisvės TV“, „Stiprūs kartu“ bei visuomenininke, žurnaliste Rita Miliūte vėl kviečia susivienyti ir dalyvauti didžiausioje akcijoje Ukrainai palaikyti – „Radarom!“.

„Sako, kad filmų tęsiniai būna silpnesni, bet paramos Ukrainai akcijos nesilpnėja. „Radarom! 2024“ bus triguba nauda – suteiksime svarbios įrangos frontui, palaikysime Lietuvos gamintojus ir parodysime, kad Lietuvos žmonės ir toliau pasiruošę remti mūsų brolius ir seseris Ukrainoje“, – teigia interneto televizijos „Laisvės TV“ įkūrėjas, laidų vedėjas Andrius Tapinas.

Per akciją, nuo sausio 24 d. iki vasario 24 d., visi kviečiami aukoti vienam tikslui – apsaugoti už Ukrainos ir visos Europos laisvę kovojančius karius. Už surinktas lėšas bus perkami saugaus kario paketai, pagaminti Lietuvoje.

Paketą sudarys naktinio matymo monokuliaras, lazerinis taikiklis bei individualus antidronas. Visa profesionali įranga yra pagaminta Lietuvoje įmonių „Brolis Semiconductors“ ir „NT Service“. Vienas saugaus kario paketas kainuoja 7 500 eurų.

„Mūsų tauta nepavargo, mes ir toliau gebame palaikyti Ukrainos karių kovingumą. Privalome tai daryti, nes jų kovingumas yra mūsų ir visos Europos skydas. Turime galimybę paremti Ukrainos karius priemonėmis, gaminamomis ne kur kitur, bet Lietuvoje, o svarbiausia, kad jos be galo reikalingos fronte kariaujantiems kariams. Šios lietuviškos priemonės ne tik leidžia pamatyti priešą tamsoje, bet ir apsaugoti gyvybę nuo rusų dronų. Padovanokime lietuvišką laisvės komplektą Ukrainai“, – teigia „Blue / Yellow“ įkūrėjas Jonas Ohmanas.

Visi, norintys prisidėti prie didžiausios akcijos karo niokojamai Ukrainai, gali tai padaryti skambindami specialiu akcijos trumpuoju numeriu 1485 – auka 5 eurai. Taip pat aukoti galima ir apsilankius specialiame puslapyje radarom.lt, kuriame yra galimybė atlikti bankinį pavedimą būtinai nurodant paskirtį – „radarom“. Arba elektroninių mokėjimų sistemoje „Paypal“: mes@stipruskartu.lt.

„Ukraina yra visos Europos frontas, tik ne visa Europa padeda. Žinome, kad laisvė kainuoja. Dėl to padėkime“, – prisijungti prie akcijos kviečia visuomenininkė, žurnalistė R. Miliūtė.

Kaip ir pernai, prie akcijos kviečiame prisijungti verslo organizacijas. LRT ir pagalbą Ukrainai teikiančios organizacijos yra dėkingos už paramą verslo įmonėms, todėl puslapyje radarom.lt yra skelbiami visi prisidėjusieji.

„Praėjusiais metais pamatėme, kad ne tik visa visuomenė, bet ir šalies verslo lyderiai kuo puikiausiai suvokia Rusijos keliamą grėsmę ne tik Ukrainos, bet ir Lietuvos valstybingumui. Racionalūs verslininkai, žinoma, puikiai suvokia, kad jų verslas Lietuvoje gali būti tiek saugus, kiek pavyks sustabdyti kaimynus pavergti ketinančia Rusiją. Jeigu norime ir toliau laisvai kurti, įgyvendinti savo idėjas, vykdyti įvairiausius projektus Lietuvoje, akcija „Radarom!“ yra idealus būdas tai išsaugoti ir prisidėti prie Ukrainos pergalės bei saugesnės Lietuvos“, – teigia organizacijos „Stiprūs kartu“ iniciatorius Edmundas Jakilaitis.

Kviečiame visus prisijungti prie akcijos „Radarom!“ aukojant bei skleidžiant žinią. Daugiau informacijos ir specialiai akcijai paruoštos medžiagos, kurią galima naudoti socialiniuose tinkluose, rasite puslapyje radarom.lt.

Akcija truks keturias savaites, o ją vainikuos speciali LRT televizijų, radijų, portalo transliacija visą vasario 24 d. Vakare per LRT TELEVIZIJĄ bus transliuojamas baigiamasis paramos koncertas.

Pernai per akciją „Radarom!“ surinkta per 14 mln. eurų (iš viso 14 244 547,5 Eur), už kuriuos nupirkta 17 radarų, t. y. trimis radarais daugiau, nei planuota (radarams išleista 12 755 703 Eur), 4 padidinto pravažumo transporto priemonės mobiliesiems radarams (216 832 Eur), surengti mokymai radarų naudotojams Ukrainoje (24 215,32 Eur), o už likusius pinigus nupirkti 69 antidronai ir jų priedai radarus naudojantiems Ukrainos gynėjams (1 247 972 Eur).

Aukoti galima telefonu 1485 – auka 5 eurai – ir puslapyje radarom.lt. Arba elektroninių mokėjimų sistemoje „Paypal“: mes@stipruskartu.lt.