Portale LRT.lt pradėjo veikti Europos transliuotojų naujienų juosta

Portale LRT.lt pradėjo veikti naujienų juosta, kurioje pateikiamos Europos visuomeninių transliuotojų, dalyvaujančių projekte „A European Perspective“, naujienos. Ši naujovė atveria galimybę telkti ir stiprinti solidarumą tarp įvairių šalių visuomenių.

„A European Perspective“ – tai Europos transliuotojų sąjungos (angl. sutr. EBU) vadovaujamas projektas, kuris dalyvaujančioms organizacijoms sudaro galimybes laisvai dalytis tarpusavyje internetinėmis naujienomis. Prie projekto šiemet prisijungė ir LRT.

„Matydami, kad vis daugiau žmonių naujienas vartoja internete ir didėjančią objektyvių, patikimų naujienų svarbą, jau seniai jutome poreikį su kitais Europos visuomeniniais transliuotojais keistis ne tik televizijos ir radijo turiniu, bet ir internetinėmis naujienomis. Todėl labai sveikiname šią iniciatyvą, kuri jungia organizacijas bendramintes, siekiančias geriau tenkinti savo auditorijos interesus ir užtikrinti geresnę prieigą prie kokybiško ir patikimo turinio, – sakė LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. – Dalydamiesi naujienomis ir pateikdami įvairesnes įžvalgas apie visos Europos problemas, visuomeniniai transliuotojai taip pat padeda suartinti auditorijas. Būtent tai yra svarbiausia – telkti ir stiprinti solidarumą ne tik šalies viduje, bet ir tarp šalių visuomenių. Manau, kad tokio projekto kaip „A European Perspective“ dėka visuomeninė žiniasklaida gali kuo geriau prisidėti prie šio tikslo.“

Užsienio transliuotojų naujienos, kurios rengiamos įvairiomis šalių kalbomis, naujienų juostoje portale LRT.lt pateikiamos anglų kalba. Naujienos verčiamos pasitelkiant EBU automatizuoto vertimo programą EuroVox. „A European Perspective“ projektą 2021 m. pradėjo Europos transliuotojų sąjunga kartu su dar 11 visuomeninės žiniasklaidos organizacijų: Airijos (RTÉ), Belgijos (RTBF), Estijos (ERR), Ispanijos (RTVE), Italijos (Eurovision Italy, RAI), Portugalijos (RTP), Prancūzijos (France Télévisions), Suomijos (Yle), Švedijos (SR), Šveicarijos (SWI swissinfo.ch), Vokietijos (BR-ARD), taip pat Prancūzijos ir Vokietijos transliuotoju ARTE, Danijos konstruktyviosios žurnalistikos institutu (Constructive Institute from Denmark) ir Agentūra „Agence France Presse“ (AFP).

EBU duomenimis, per pirmuosius aštuonis projekto mėnesius šalių interneto svetainėse buvo pasidalinta daugiau kaip 6500 istorijų.

Europos transliuotojų sąjunga (angl. European Broadcasting Union, EBU) yra svarbiausia pasaulyje transliuotojus vienijanti profesinė asociacija – EBU jungia 112 transliuotojų organizacijų 56 valstybėse Europoje ir už jos ribų, taip pat asocijuotus narius Azijoje, Afrikoje, JAV ir Pietų Amerikoje.

Ši organizacija atstovauja visuomeninių transliuotojų interesams ir juos gina tarptautiniu ir vietos mastu, padeda nariams įsigyti ir kurti aukščiausios kokybės turinį, dalytis tarpusavyje geriausia patirtimi ir žiniomis, burti ekspertų bendruomenę.

EBU palaiko televizijos ir radijo programų mainų sistemas Eurovision ir Euroradio, per kurias nariai ir partneriai dalijasi naujienų, sporto ir muzikos renginių įrašais ir tiesioginėmis transliacijomis. LRT aktyviai įsitraukusi į šias programas, pateikdama savo ir naudodama kitų Europos transliuotojų turinį. LRT Europos transliuotojų sąjungos narė yra nuo 1993 metų.