Portalas LRT.lt – naujienos be melagienų ir pagražinimų

Sparčiai augantis ir vis daugiau realių vartotojų kasmet sulaukiantis portalas LRT.lt su nauja kampanija kviečia skaityti tikras naujienas – be melagienų, pagražinimų ir sensacijų. Nauja kampanija siekia visuomenei pristatyti, jog portalas LRT.lt yra patikimas, operatyvus ir modernus naujienų šaltinis kiekvienam.

„Kiekvienas portalo LRT.lt žurnalistas kiekvieną dieną deda visas pastangas, kad skaitytojai čia galėtų rasti operatyvią ir objektyvią informaciją apie įvykius Lietuvoje ir pasaulyje. Nesivaikome sensacijų, o mūsų tikslas – sąžininga, profesionali ir atsakinga žurnalistika, kurioje nėra vietos melagienoms ar sąmokslo teorijoms. Apie tai yra ir naujoji portalo kampanija, kurioje pateikiamas visuomenėje nuskambėjęs svirplių miltų pavyzdys ir iš to kilęs sąmyšis“ – sako LRT portalo vyr. redaktorius Mindaugas Jackevičius.

Portalo LRT.lt kampanijos vaizdo klipą galite pamatyti čia:

Lyginant Lietuvos naujienų portalus nuo 2019 metų, portalo LRT.lt realių vartotojų kiekis per mėnesį paaugo beveik 70% – tai yra didžiausias augimas tarp naujienų portalų. 2023-aisiais pagal mėnesio realių vartotojų kiekį LRT.lt yra sparčiausiai augantis portalas šiais metais (sausio-rugsėjo „Gemius“, „GemiusAudience“ duomenys). Vidutiniškai per mėnesį portale apsilanko daugiau nei 1,2 mln. realių vartotojų.

LRT yra pirmoji visuomeninės žiniasklaidos organizacija regione, kuriai suteiktas tarptautiniu mastu pripažintas Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos (Journalism Trust Initiative, JTI) patikimos žurnalistikos sertifikatas – atlikus tarptautinį auditą, LRT atitiktis tarptautiniams patikimos žurnalistikos standartams įvertinta aukščiausiu balu.

Šiemet LRT su projektu LRT FAKTAI tapo ir Tarptautinio faktų tikrinimo tinklo (International Fact Checking Network, IFCN) nare – suteiktas IFCN Kodekso signataro statusas, patvirtinantis, kad LRT atitinka ir laikosi IFCN etikos ir skaidrumo principų: nešališkumo ir sąžiningumo, šaltinių atrankos, metodologijos, finansavimo ir organizacinės struktūros skaidrumo, taip pat įsipareigojimo atvirai ir sąžiningai taisyti klaidas.

Portale LRT.lt sau aktualią informaciją gali rasti kiekvienas, todėl čia skaitytojai gali rasti svarbiausias šalies ir pasaulio naujienas net penkiomis kalbomis – be lietuvių kalbos, čia galima skaityti naujienas anglų kalba LRT English, rusų kalba – LRT Novosti, lenkų kalba – LRT Wiadomości bei LRT Novini – ukrainiečių kalba. Užsienio lietuviams skirta informacinė platforma LRT LITUANICA, o naujienų juostoje LRT.lt skaitytojai gali rasti Europos visuomeninių transliuotojų naujienas, pateikiamas anglų kalba.

Sau artimiausią informaciją pagal miestą arba rajoną skaitytojai gali rasti specialiame polapyje „Mano kraštas“, kuriame atsispindi ne tik naujienos iš įvairių Lietuvos regionų, bet ir istorijos apie regionuose gyvenančius ir aplinkinius įkvepiančius žmones, kurie atsiduria portalo projekte „Aplink Lietuvą“.

Portalo LRT.lt lankytojai taip pat gali stebėti LRT televizijų, vizualaus radijo bei specialias portalo transliacijas gyvai. Sau patogiu metu kiekvienas gali žiūrėti laidų įrašus LRT mediatekoje, o radijo laidų mėgėjai audio įrašų klausytis LRT radiotekoje.