Pažinti Lietuvos regionus kvietusi LRT laida „Vasara prie piliakalnio“ įvertinta turizmo apdovanojimuose

Vasaros sezonu LRT rodyta laida „Vasara prie piliakalnio“ sulaukė pripažinimo iš Lietuvos turizmo bendruomenės – sausio 26 dieną įvykusiuose „Turizmo sėkmingiausieji 2023“ apdovanojimuose ji pripažinta sėkmingiausiu 2023 metų žiniasklaidos projektu, skatinančiu keliones į Lietuvą arba Lietuvoje.

Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ rengiamuose kasmetiniuose apdovanojimuose įvertinta 10 ryškiausių turizmo projektų, ambasadorių, inovacijų, vietovių ir paslaugų teikėjų. Internete vykusiame „Turizmo sėkmingiausieji 2023“ rinkimuose savo balsą atidavė daugiau nei 27 tūkst. vartotojų, kurie LRT laidą „Vasara prie piliakalnio“ įvertino kaip „Sėkmingiausią 2023 metų žiniasklaidos projektą, skatinantį keliones į Lietuvą arba Lietuvoje“.

Projekto „Vasara prie piliakalnio“ idėjos autorės – Ieva Dambrauskaitė ir Raimonda Zelbaitė iš kompanijos „Video bankas“.

Liepos mėnesį LRT TELEVIZIJOS eteryje bei portale LRT.lt pasirodžiusi laida netruko prie ekranų pritraukti kelionėms Lietuvoje neabejingą auditoriją – projektas ne tik supažindino su dešimtimi Lietuvos piliakalnių, bet ir rekomendavo, ką aplankyti netoliese. Laidos vedėjas Arnas Zmitra ne tik išmėgino ne vieną vietinę pramogą, bet ir kalbino iš piliakalnio apylinkių kilusius žmones.

Laidoje apie sau gerai pažįstamas vietas pasakojo dainininkė Vaida Genytė, lenktynininkas Rokas Baciuška, menininkai broliai Gataveckai, lakūnas Jurgis Kairys ir kiti, pristatantys savo kraštą bei siūlantys įvairiausias pramogas Lietuvos regionuose.

Kviesdamas keliauti po Lietuvą atrandant piliakalnius, projektas siūlė išradingas iškylų idėjas – gražiausiose piliakalnių vietose virtuvės šefas Ramūnas Golcas gamino tradicinius tos vietovės patiekalus, kurių receptai pritaikyti šiuolaikinei virtuvei ir vasarą itin populiariam griliui.

Laidos „Vasara prie piliakalnio“ įrašus žiūrėkite LRT mediatekoje.