Pasirinkimai lengvesni su LRT – čia apie rinkimus sužinosite viską

Jau gegužės 12 dieną visa Lietuva stos prie balsadėžių ir atiduos balsą už savo kandidatus. Kad pasirinkimas būtų lengvesnis, LRT platformos skirs visą dėmesį rinkimams – per LRT TELEVIZIJĄ bei LRT RADIJĄ bus transliuojami kandidatų debatai bei rinkimams apžvelgti skirtos laidos, o portalo LRT.lt skaitytojai aktualiausią informaciją ras specialiame polapyje.

„Visuomeninis transliuotojas yra neatsiejama demokratinių procesų dalis – nušviečiame kiekvienus rinkimus ir laikome savo pareiga padėti rinkėjams priimti informuotą sprendimą balsuojant. Šiemet Lietuvos laukia net treji rinkimai ir LRT užtikrins, jog mūsų auditorija sau patogiausiais kanalais galėtų pasiekti svarbiausią informaciją, todėl debatų laidos, kurios šiemet vyks pagal rinkėjams aktualiausias temas, yra organizuojamos ir televizijos, ir radijo, o portale LRT.lt rasite visą informaciją apie rinkimus bei jų rezultatus. Kaip ir prieš praėjusius prezidento rinkimus žiūrovų bei klausytojų lauks specialios transliacijos rinkimų naktį bei ryte apžvelgti rezultatams. Pasirinkti lengva, kai apie rinkimus žinote viską“, – teigia LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

LRT TELEVIZIJOS eteryje vyks debatų laidos, kuriose dalyvauti bus kviečiami visi kandidatai į prezidentus. Diskusijas ves žurnalistai Deividas Jursevičius, Rasa Tapinienė ir Nemira Pumprickaitė.

Debatų laidos vyks pagal temas – balandžio 22 d. bus diskutuojama apie užsienio politiką, **gegužės 2 d. **– krašto apsaugą bei visuomenės saugumą, gegužės 6 d. – ekonomiką, socialinę politiką ir mokesčius, **gegužės 8 d. **– švietimo ir kultūros politiką, žmogaus teises. Visos transliacijos bus rodomos 21 val.

Savo iniciatyva LRT rengia dar vienus debatus **gegužės 11 d. 20 val. **Jų metu kandidatai diskutuos apie svarbiausius darbus 5 metams, prezidento galią ir referendumą dėl pilietybės išsaugojimo.

Dar vienus gyvus debatus su kandidatais ir auditorija, kuriuos rengia jaunimo politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“, LRT transliuos gegužės 4 d. 19 val. tiesiogiai iš Lukiškių kalėjimo kiemo Vilniuje. Debatus moderuos LRT žurnalistė Guoda Pečiulytė ir „15min” žurnalistė Roberta Salynė. Debatai vyks įvairiomis temomis, didelė dalis laiko bus skiriama gyvai susirinkusios auditorijos ir socialinių tinklų žiūrovų klausimams.

Sekmadienio vakarą žiūrovai pradėti laukti rezultatų galės su rinkimams skirta „Savaitės“ laida nuo 19.30 val., vėliau – „Panoramoje“, po kurios seks speciali rinkimų rezultatams skirta laida, kurioje žurnalistai kartu su ekspertais aptars svarbiausias temas bei tendencijas. Rezultatų aptarimas tęsis ir pirmadienio rytą – speciali laida prasidės 8 val. BNS ir LRT rinkimuose dalyvavusius kandidatus kvies į spaudos konferenciją Valdovų rūmuose.

Jei rinkimuose prireiks antro turo, LRT organizuos debatus gegužės 16 d. ir **gegužės 25 d. nuo 21 val. **Rinkimų dienos išvakarėse debatai su auditorija bus transliuojami iš Valdovų rūmų kiemo.

**LRT RADIJO **klausytojai debatų su kandidatais klausytis galės taip pat keturiose specialiose laidose **balandžio 25 d., 26 d., 29 d. ir gegužės 3 d. nuo 9.05 val. **Jose diskusijoms bus kviečiami du kandidatai – jų diskusijų metu bus laukiama ir klausytojų klausimų.

Rinkimų dieną, gegužės 12 d., sekmadienį, naujausią informaciją LRT RADIJO eteryje **nuo 20 val. iki 1 val. **apžvelgs speciali rinkimams skirta laida. * (patikslinta 2024-04-16, 18.38). Pirmadienį, **gegužės 13 d. nuo 6.30 val. iki 9 val. **naujausius rinkimų rezultatus išsamiai, iš studijų trijuose miestuose su apžvalgininkais bei kandidatų štabuose visą naktį dirbusiais reporteriais aptars specialūs „Ryto garsai“.

Portalo LRT.lt skaitytojai bus laukiami specialiame Prezidento rinkimų 2024 polapyje. Čia skaitytojai galės rasti visą aktualią informaciją, susijusią su rinkimais. Polapyje bus publikuojami interviu su kandidatais, jų atsakymai į aštriausius klausimus, apie kuriuos nuolat diskutuojama visuomenėje. Kiekvienas skaitytojas galės iš arčiau susipažinti su kandidatais, sužinoti apie jų pažiūras ir „pasimatuoti“, kuris kandidatas yra arčiausias pažiūromis.

Polapyje bus galima rasti ir visų debatų įrašus bei archyvinę medžiagą, kuri leis prisiminti prieš tai buvusius prezidento rinkimus.

Pasirinkimai lengvesni su LRT – čia rasite visą informaciją apie rinkimus sau patogiausiu būdu bei metu.

** Šis tekstas buvo redaguotas. Patikslintas transliacijos pabaigos laikas.*