LRT žurnalistas Edvardas Kubilius apdovanotas valstybiniu apdovanojimu

Liepos 6 dieną, švenčiant Valstybės dieną, LR prezidentūroje vyko valstybės apdovanojimų įteikimo ceremonija. Joje už dėmesį regionams buvo apdovanotas LRT žurnalistas ir laidų kūrėjas Edvardas Kubilius – jam įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalis už išskirtinį dėmesį paprastiems Lietuvos žmonėms, už indėlį mažinant nelygybę ir regionų atskirtį.

Apdovanojimą už dėmesį regionams gavęs E. Kubilius kuria ne vieną laidą įvairiuose LRT kanaluose – žiūrovai ir klausytojai jau ne vieną sezoną gali susipažinti su Lietuvos žmonėmis iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Tarp jų – nuo slaugių iki ūkininkų, nuo vairuotojų iki kirpėjų, tarp kurių – savo gyvenvietėse išgarsėję ir žinomi žmonės, vertinami už savo darbą bei pastangas.

„Žinia apie prezidento sprendimą man skirti valstybinį apdovanojimą buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus. Ir čia normalu, nes joks žmogus šiaip sau atsisėdęs gi negalvoja, kaži, skirs man kas nors kokį apdovanojimą, ar ne“, – juokiasi žurnalistas. Jis atkreipia dėmesį, kad šis apdovanojimas – svarbus signalas ir savotiškas padrąsinimas, gyvenantiems regionuose.

„O jei rimtai – tai šis valstybinis apdovanojimas yra skirtas ne man, o tiems šimtams ar net tūkstančiams žmonių, kurie mane su LRT mikrofonu ar kameromis įsileidžia į savo namus ir papasakoja savo gyvenimo istoriją, komentuoja valstybės reikalus. Šis apdovanojimas – tai žinia regionuose gyvenantiems žmonėms, kad jie svarbūs ir kad mes, visuomenė, norime girdėti, ką jie sako ir kaip jie jaučiasi“, – sako E. Kubilius.

E. Kubilius jau ne vienerius metus kuria LRT RADIJO laidą „Už Vilniaus“, LRT mediatekoje didelio susidomėjimo sulaukia jo laida „Nepaprasti žmonės“, taip pat ne vienas projektas pristatytas ir LRT TELEVIZIJOS eteryje. Šios vasaros metu pristatyta nauja laida „Moterų gatvės“, supažindinanti su dešimties Lietuvos miestų istorijos paraštėse paliktomis drąsiomis, įkvepiančiomis ir nusipelniusiomis moterimis.

„Atspindėti Lietuvos regionų aktualijas bei naujienas yra LRT misija, todėl džiaugiamės įvertintu Edvardo Kubiliaus darbu ir apdovanojimu už jo atsidavimą Lietuvos žmonėms iš įvairiausių šalies kampelių. Jų pasakojamos istorijos atskleidžia dar nematytą šalies pusę ir leidžia LRT priartėti prie kiekvieno šalies gyventojo ir jam aktualių temų“, – įvertinimu džiaugiasi LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

LRT savo turinyje nuolat stengiasi skirti dėmesio Lietuvos regionams bei atspindėti įvairių miestų bei miestelių aktualijas bei naujienas. LRT televizijų ir radijų kanaluose bei portale LRT.lt nuolat pasirodo laidos bei publikacijos apie skirtingiems Lietuvos miestams ir regionams aktualias naujienas, kurias galima rasti čia. Šiuo metu į regionus keliauja LRT projektas „LRT mano krašte“, kurio metu įvairių vietovių gyventojai kviečiami susitikti, susipažinti ir užduoti klausimus visuomeniniam transliuotojui.