LRT tampa šimtmetį mininčios Lietuvos dainų šventės pagrindine informacine partnere

Lietuvos nacionalinio kultūros centro vadovas Saulius Liausa ir Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė trečiadienį pasirašė sutartį, kuria LRT tampa pagrindine 2024 metų Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ informacine partnere ir bendrakūrėja.

Lygiai už metų, 2024 m. birželio 29–liepos 6 d. Lietuvos dainų šventė minės savo šimtmetį. 35 tūkst. atlikėjų subursiantis įvykis žada 40 valandų programos, kuriai įgyvendinti prireiks 150 tonų įrangos ir 100 dirigentų. Šventei ruošiasi didžiulis būrys profesionalų, renginiuose kartu su dalyvausiančiais kolektyvais ne tik atskleisiančių šventės temą „Kad giria žaliuotų“, bet ir apmąstysiančių įspūdingą, šimtmetį apimančią šventės istoriją.

Prie Dainų šventės kūrėjų komandos jungiasi ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, kurios generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su šventę organizuojančio Lietuvos nacionalinio kultūros centro vadovu Sauliumi Liausa.

„LRT prie Dainų šventės jungiasi kaip pagrindinis informacinis partneris – prie šimtmetį mininčios šventės prisidėsime ne tik transliuodami renginį, bet ir bendradarbiaudami bei kurdami specialų turinį: portale LRT.lt bus galima rasti specialią skiltį, taip pat planuojama sukurti dokumentinę apybraižą, šventės turinys atsispindės įvairiose LRT televizijų laidose. Mūsų įsitraukimas leis šventei pasiekti visus lietuvius, kurie galės jubiliejų su dainomis ir šokiais švęsti būdami regionuose ar išeivijoje. Juk šimtmetį švęs ne tik Dainų šventė ir jos fenomenas, bet ir kiekvienas iš mūsų, – tai proga dar kartą susivienyti ir parodyti sau ir kitiems dainuojančią ir šokančią Lietuvą“, – teigia sutartį pasirašiusi LRT generalinė direktorė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Ją papildo Dainų šventės direktorius Saulius Liausa: „Išsikėlėme sau ambicingą tikslą naujai pažvelgti į Dainų šventės tradiciją ir apie ją komunikuoti visiškai kitaip nei anksčiau. Tradicija priklauso bendruomenei, ir tai atsispindės naujuose kartu su LRT išsikeltuose tiksluose. Ši partnerystė mums svarbi dėl to, kad kursime išliekamosios vertės turinį, kuris apie Dainų šventę pasakos ne tik šiandienos auditorijai, bet ir ateities kartoms. Malonu bendradarbiauti, kai sutariame dėl pagrindinių principų: Dainų šventė yra idėja, vienijanti visą Lietuvą, į priekį vedama su bendruomene stiprų ryšį turinčių lyderių ir talpinanti tūkstančių ją kuriančių žmonių istorijas.“

Pirmoji Dainų šventė prieš šimtą metų įvyko Kaune – joje dalyvavo 77 chorai, o susirinkusiems žiūrovams savo pasirodymus dovanojo 3 000 dalyvių. Tęsiant tradiciją kitų metų birželio mėnesį prasidėsiančios jubiliejinės šventės pirmieji akordai nuskambės būtent Kaune, Dainų slėnyje.

Estijos, Latvijos ir Lietuvos dainų švenčių tradicija 2003-aisiais UNESCO buvo paskelbtos žmonijos žodinio ir nematerialaus turto paveldo šedevru, o 2008-aisiais dainų ir šokių šventės Baltijos valstybėse įrašytos į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialųjį kultūros paveldo sąrašą.