LRT RADIJUI – tarptautinis įvertinimas už rusakalbį turinį karo Ukrainoje tema

Metų pradžioje klausytojams pristatyta LRT RADIJO trumpoji tinklalaidė rusų kalba „Pasitikėk, bet tikrink“ (rus. k. „Доверяй, но проверяй“) sulaukė tarptautinio įvertinimo. Briuselyje įkurto ir nepriklausomą turinį rusų kalba remiančio „Turinio Fondo“ (angl. „The Content Fund“) skelbtame konkurse, vertinusiame rusakalbį turinį apie karą Ukrainoje, LRT RADIJO parengta tinklalaidė apie Rusijos propagandą laimėjo piniginį prizą.

Konkurse apdovanota tinklalaidė dekonstruoja pagrindinius Rusijos skleidžiamus propagandos naratyvus apie karą Ukrainoje. Epizodo autorė – Tautinių programų grupės redaktorė Monika Juškevičiūtė-Muravjova.

„Europoje vykstantis karas mums, žurnalistams, yra pats darbymetis. Šiuo metu visi dedame milžiniškas pastangas, ieškodami išskirtinių, tikrų istorijų, paneigiančių Rusijos propagandos skleidžiamą melą. Užsisukę darbuose dažnai ir nebepastebime, kas nuveikta, todėl toks įvertinimas yra labai malonus, skatinantis nesustoti bei toliau dirbi tam, kad tiesa pasiektų tuos, kurie linkę tikėti dezinformacija“, – sako M. Juškevičiūtė-Muravjova.

Konkurse pateiktas tinklalaides vertino nepriklausoma komisija. „Žiuri pažymėjo, kad kokybiškai parengta tinklalaidė reaguoja į įvykius svarbiu kampu. Šiais neramiais laikais, kai tikrovę ir faktus lenkia melas bei fikcija, jūsų darbas yra istoriškai svarbus, skleidžiantis tiesą, žadinantis žmogiškąsias vertybes, prieš kurias kovoja Rusijos karas. Šis laikotarpis – iššūkis nepriklausomai žiniasklaidai ir turinio kūrėjams, o jūs reagavote drąsiai ir solidžiai“, – pažymėjo tinklalaidę prizu apdovanojusio konkurso komisija.

LRT Radijo Naujienų tarnybos vadovė Dovilė Javinskaitė pažymi, kad „Pasitikėk, bet tikrink“ yra pirmoji tinklalaidė rusų kalba. Ją kuria ir dėl dalyvavimo protestuose už kritiką Baltarusijos valdžiai kalinta aktyvistė Bella Fox.

„Jau spėjome įsitikinti, kad naujo, 10 minučių trukmės, formato turinys apie dezinformaciją mūsų klausytojams buvo labai reikalingas. Vykstant karui Ukrainoje ši tema yra dar svarbesnė – apie propagandą kalbėti, ją dekonstruoti būtina ir tai yra mūsų misija. Didžiuojuosi komanda, kuri milžiniškame informacijos sraute randa svarbiausius propagandos naratyvus ir geba juos kokybiškai dekonstruoti, pasitelkiant išskirtinius ekspertus“, – akcentuoja D. Javinskaitė.

„Pasitikėk, bet tikrink“ (rus. k. „Доверяй, но проверяй“) epizodai LRT radiotekoje ir tinklalaidžių platformose pristatomi kiekvieną ketvirtadienį, o per LRT RADIJĄ transliuojami penktadieniais po 16 val. žinių, informacinės laidos rusų kalba metu.

Prasidėjus karui Ukrainoje Tautinių bendrijų redakcijos rengiamas informacines laidas rusų kalba pradėjo retransliuoti ir rusakalbiai radijai „R RADIO LT“ bei „Raduga“.