LRT RADIJAS rengia trikalbę diskusiją apie migrantų krizę Lietuvoje

Migracijos krizės akivaizdoje LRT RADIJAS rugpjūčio 25 d., trečiadienį, nuo 10.05 val. kviečia klausytis diskusijos apie migrantų krizę rusų, lenkų ir lietuvių kalbomis. Dvi valandas truksiančioje diskusijoje ekspertai atsakys į klausimus, paneigs propagandą ir vis daugiau atsirandančių mitų.

Diskusiją ves LRT RADIJO žurnalistės: rusų kalba – Monika Juškevičiūtė-Muravjova, lenkų kalba – Evelina Mokšecka, lietuvių kalba – Agnė Skamarakaitė.

„Daugelis tyrimų rodo, kad tautinės mažumos yra labiausiai pažeidžiamos dezinformacijos. Tad informacijos pateikimas gimtąja kalba atrodo pagrįstas. Visuomenei pravartu išgirsti ekspertų nuomonę, taip pat patiems užduoti klausimus, tik tada galime tikėtis, kad mūsų šalies gyventojai nepasimes propagandinės informacijos sraute. Be to, LRT RADIJO organizuota trikalbė diskusija apie skiepus nuo COVID-19, kurioje taip pat su ekspertais apžvelgėme mitus ir faktus, tikrai pasiteisino – sulaukėme daug klausytojų klausimų, laidos įrašu buvo plačiai dalijamasi socialiniuose tinkluose“, – teigia LRT Tautinių bendrijų grupės vadovė Evelina Mokšecka.

Laida bus dviejų dalių. Pirmiausia bus kalbama apie migrantų krizę Lietuvoje. Laidos vedėjos kalbins laidos svečius: Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros atstovę Lietuvoje Renatą Kuleš, Migracijos departamento direktorę Eveliną Gudzinskaitę, „Carito“ generalinę sekretorę Deimantę Bukeikaitę. Nuotoliu jungsis Lenkijos NVO atstovas. Tiesioginėje diskusijoje bus apžvelgiama esame situacija, pasakojama, koks migrantų gyvenimas centruose.

Antroje dalyje bus kalbama apie propagandą, kaip apie hibridinio karo dalį. Į klausimus atsakys laidos svečiai: Žurnalistikos ir medijų tyrimų centro asistentas dr. Viktoras Denisenko, Rytų Europos centro projektų vadovas Adamas Roževičius.

Į transliaciją tiesiogiai iš Rūdninkų, Druskininkų ir Švenčionių rajonų jungsis ir LRT RADIJO reporteriai Ana Grigoit, Daumantas Butkus ir Aleksandras Dvojeglazevas.

Primename, kad Lietuvos sieną su Baltarusija šiemet neteisėtai kirto daugiau nei 4,1 tūkst. migrantų. Daugelis jų yra iš Irako.

Lietuva kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir tai vadina hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremalioji situacija.

Trikalbės diskusijos apie migrantų krizę Lietuvoje kviečiame klausytis rugpjūčio 25 d., trečiadienį, nuo 10.05 val. per LRT RADIJĄ , portale LRT.lt ir LRT NOVOSTI „Facebook“ paskyroje. Klausytojai aktualius klausimus gali atsiųsti el. paštu radijas@lrt.lt.