LRT platformose informacija apie karą Ukrainoje rusų ir ukrainiečių kalbomis

Prasidėjus karui Ukrainoje, naujienų ieškančius žmones užplūdo melagienos, nepatikrinta ar sąmoningai iškraipyta įvykių interpretacija. Įsisiūbavus informaciniam karui, ypač pagausėjo nepatikimų šaltinių. LRT rūpinasi, kad rusakalbė auditorija Lietuvoje gautų patikimą informaciją apie pastarųjų dienų įvykius Ukrainoje bei Rusijos veiksmų vertinimą pasaulyje.

„Vykstantis informacinis karas neturi sienų, neturi ribų. Informacija yra paveiki, ypač dabar, kai žmonės intensyviai seka įvykius, ieško patikimų naujienų ar net atsakymų, kas mūsų laukia po valandos, ateinančią naktį, po savaitės. Ieškome galimybių, kad LRT transliuotų kuo daugiau informacijos taip pat ir žmonėms, kurie neseka naujienų lietuvių kalbą, nes būtent į juos yra nukreipta stipriausia propagandinė žinia“, – teigia LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Portalas LRT.lt tiesiogiai retransliuoja naujienas rusų kalba. Tai „Laisvosios Europos“ rengiamos žinios „Dabar pasaulyje“ („Nastojaščeje vremia“). Taip pat LRT.lt tiesiogiai transliuojama ir Ukrainos visuomeninio transliuotojo „Suspilne“ programa ukrainiečių kalba.

LRT PLIUS kiekvieną vakarą transliuoja vokiečių kanalo „Deutche Welle“ žinias rusų kalba bei analitinę informacinę laidą „Dabar pasaulyje“. Vėlyvu metu rodomos informacinės laidos pateikia išsamią dienos informaciją. „Deutsche Welle“ rusų kalba rengiamas žinias galima taip pat matyti portale LRT.lt

LRT RADIJAS kasdien rengiamose žiniose rusų kalba, pateikia naujausią informaciją iš Ukrainos bei palaikymo akcijų Lietuvoje, supažindina su svarbiausia informacija iš pasaulio. Šią savaitę informacinė laida dirbs iš laikinosios studijos, įrengtos prie Rusijos ambasados Vilniuje, kur vyks Laisvės TV ir LRT RADIJO bendrai organizuojama pilietinė akcija. LRT žinios rusų kalba transliuojamos tiesiogiai 16.05 val.

Portalas LRT NOVOSTI operatyviai atnaujina žinių srautą. Tikslius ir patikrintus informacinius pranešimus apie įvykius Ukrainoje jungia žyma #Karas Ukrainoje (Voina v Ukraine) https://www.lrt.lt/ru/tema/voina-v-ukraine . Čia taip pat pateikiami interviu su žinomais kultūros autoritetais, žinutės apie Lietuvoje rengiamas palaikymo iniciatyvas.