LRT OPUS pristato vasaros laidas ir naują skambesį

Birželio 24 d. LRT OPUS pradeda vasaros sezoną, kuriame klausytojų laukia penkios naujos laidos, trys kultūros ir koncertų erdvės Vilniuje, Kaune bei Nidoje ir atnaujinti pagrindiniai šaukiniai.

Vasarą LRT OPUS siekia būti alternatyviosios kultūros įvykių sūkuryje, todėl iš skirtingų koncertų bei festivalių žada transliuoti ne tik specialiąsias laidas, bet ir atlikėjų muzikinius pasirodymus.

„Sulig vasaros sezono pradžia LRT OPUS atsinaujina dar kartą. Mūsų naujame tinklelyje – dar daugiau vietos alternatyviajai muzikai, kultūrai ir kūrybai. Nors kai kurios laidos išeina vasaros atostogų, išlaikome atlikėjų valandą, kurioje nuo šiol – ir Ado Gecevičiaus bei Jono Matusevičiaus-Palmės Žiedo laidos. Vasarą laukia daug koncertų, specialių laidų, gyvų transliacijų iš Vilniaus, Kauno, Nidos ir festivalio „Yaga Gathering“. Vykstame, skverbiamės, kuriamės ten, kur gerai: miestų širdyse, pajūryje ir gamtoje. Vasarą norime priartėti prie savo klausytojų ir užmegzti su jais dar glaudesnį ryšį“, – teigia LRT OPUS vadovė Evelina Kazakevičiūtė.

Vasaros sezono naujienas LRT OPUS pristatys išskirtinėje Joninių nakties programoje nuo 20 val. Birželio 23 d. klausytojų taip pat laukia išskirtinė renginio „LAUKO RASOS AFRODELIC LIVE“ tiesioginė transliacija iš Kauno ir Palmės Žiedo pasirodymas iš LRT OPUS terasos LOFTE.

Nuo birželio 24 d. LRT OPUS klausytojai girdės ne tik naujas laidas, bet ir naują radijo stoties skambesį. LRT OPUS pristato naujus šaukinius, kuriuos sukūrė „Happyendless“ narys, prodiuseris Andrius Kauklys.

„Radijo šaukinys yra kaip pagrindinis akcentas. Jo kūrimas toli gražu nėra rutininis dalykas ir turi savų iššūkių. Tai daugiasluoksnis kūrinys, kuriame stengiuosi paslėpti įvairių detalių, kad metams bėgant klausytojas vis atrastų kažką naujo. Tai yra trumpas kūrinukas, kuris turi neatsibosti, todėl dažniausiai šaukinius kuriu keliais etapais: sugeneruoju pagrindinę idėją, tuomet įrašą puošiu skirtingais efektais, balsais“, – apie šaukinių kūrimo procesą pasakoja Andrius Kauklys.

Naujus šaukinius išgirsti ir jų kūrimo procesą pamatyti galite čia:

Naujos vasaros sezono laidos:

Trečiadieniais 18 val. eteryje skambės šiuolaikinei kosminei-psichodelinei muzikai, taip pat ir greta besišliejančioms krautroko, post-roko bei kitoms srovėms dedikuota laida „Kosmosas“. Laidos vedėjas Darius Užkuraitis.

Iš karto po to, 19 val., nauja laida – „Adaptacija“. Atlikėjo ir prodiuserio Ado Gecevičiaus valanda žingeidiems žmonėms, muzikos padangėje visuomet ieškantiems naujų reiškinių, prie kurių gali tekti šiek tiek adaptuotis.

Kiekvieną ketvirtadienį 14 val. LRT OPUS klausytojams puikiai pažįstamas Kristupas Naraškevičius kvies keliauti po betono džiungles ir jas supančius meną, kultūrą, muziką, įvykius. Laida „Tarp gatvių“ – apie miestą žmogui. Žmogų miestui. Miesto žmogų.

Ketvirtadienio vakarais, 19 val., klausytojai girdės laidą „Palmės Žiedo futurizmai“. Tai – laida su atlikėju ir prodiuseriu Palmės Žiedu apie unikalumo ir savito skambesio, kuriame girdisi ateitis, paieškas. Laidą veda Jonas Matusevičius.

Sekmadienio vakarais, nuo 21 val., muzikos kūrėjai pagal paskirtą užduotį improvizuos, miksuos ir gamins naujus kūrinius – tiesiogiai LRT OPUS studijoje. „Mikstūra“ – dviejų valandų trukmės išbandymas, sužadinantis nematytus kompozitoriaus įgūdžius ir leidžiantis muzikos kūrėją išgirsti naujai. Laidos vedėjai Ignas Klėjus ir Gytis Judys.

LRT OPUS stebėti galite ir portale LRT.lt.