LRT kviečia įgyvendinti savo kūrybines idėjas mentorystės programoje „LRT radijo akademija“

LRT RADIJAS buria garso ir istorijų pasakojimo profesionalus bei skelbia atranką į pirmą kartą rengiamą „LRT radijo akademiją“. Mentorystės programoje dalyviai išmoks įtraukiančiai pasakoti istorijas garsu, o su jais patirtimi dalinsis patyrę radijo dokumentikų kūrėjai, dramaturgai ir istorijų pasakotojai iš Lietuvos bei užsienio.

„LRT radijo akademijoje“ raginami dalyvauti įvairių profesijų atstovai, dirbantys su istorijų pasakojimu bei kultūros lauko profesionalai, norintys išmokti geriau dirbti su garsu. Per tris mėnesius programos dalyviai ne vien įgaus žinių, bet ir turės galimybę įgyvendinti savo kūrybines idėjas.

„Ši programa gimė iš noro paskatinti skirtingų sričių istorijų pasakotojus susiburti į kūrybinę bendruomenę, kur dalintumėmės žiniomis apie tai, kaip kuriami garso pasakojimai radijo eteriui ar tinklalaidėms. Garsas turi ypatingą galią vaizduotei bei atmosferai atskleisti, todėl tikimės, kad dalyviai galės išplėsti temų įvairovę, savo sritis praturtinti naujomis pasakojimo formomis, o LRT atrasti bei auginti talentus“, – pabrėžia viena mentorystės programos sumanytojų, LRT Kultūros turinio redaktorė Agnė Biliūnaitė.

Balandį prasidedanti „LRT radijo akademija“ sujungs teoriją bei praktiką. Įtraukiančiai pasakoti istorijas dalyvius mokys rašytojas Rimantas Kmita, įdarbinti balsą – aktorė Aldona Vilutytė, garso dramaturgijos subtilybes atskleis kompozitorė Agnė Matulevičiūtė ir t.t.

Specialiai į šią programą atvyksta ir patyrę žanro profesionalai iš Vokietijos ir Lenkijos visuomeninių radijų – Bavarijos radijo „StoryTeam“ redaktorius Tillas Ottlitzas bei Liublino radijo dokumentikų kūrėja Agnieszka Czyżewska Jacquemet. Jie ne tik perduos savo žinias atrinktiems mentorystės programos dalyviams, bet ir surengs viešas nemokamas savo kūrinių perklausas Vilniaus kino centre „Skalvija“, kur balandžio 12-13 d. laukiami visi, besidomintys garso pasakojimais.

Norintieji prisijungti prie „LRT radijo akademijos“ kviečiami iki kovo 24 d. pildyti dalyvio anketą. Atrinkti dalyviai balandį žinių įgaus kūrybinėse dirbtuvėse, o po to jas įgalins kartu su programos mentorėmis – tarptautiniuose festivaliuose pripažinimo sulaukusiomis LRT „Radijo dokumentikos“ autorėmis.

„Džiugu, kad vis daugiau žmonių atranda garso pasakojimų žanrą kaip klausytojai. Bet pastaruoju metu iš įvairių sričių kūrėjų vis pasigirsta balsų „aš irgi norėčiau pabandyti“. Per pastarąjį dešimtmetį kurdamos radijo dokumentiką LRT ir keliaudamos po tarptautinius festivalius sukaupėme nemažai patirties. Norime ja pasidalinti, įkvėpti kūrybiškai su garsu dirbti kitus, ir kartu auginti garso pasakojimus kuriančią bendruomenę“, – sako viena iš LRT „Radijo dokumentikos“ kūrėjų Vaida Pilibaitytė.

Liepą komisijos geriausiu pripažinto „LRT radijo akademijos“ kūrybinio darbo autorė (-ius) bus apdovanota (-as) specialiu prizu ir galimybe stažuotis LRT RADIJUJE bei sukurti dokumentinį ilgametražį pasakojimą.

„Pastaraisiais metais mūsų „Radijo dokumentikos“ komanda ne tik džiugina išskirtiniais garso pasakojimais, bet ir buvo įvertinta prestižinių festivalių. Šį didelio atidumo reikalaujantį žanrą yra įvaldę nedaug autorių, todėl viliamės, kad turininga mentorystės programa atskleis naujus talentus, su kuriais galėsime bendradarbiauti ateityje“, – sako LRT RADIJO vadovė Guoda Litvaitienė.

Visa informacija apie mentorystės programą skelbiama specialiame polapyje portale LRT.lt.

Mentorystės programos partneriai – „Goethe-Institut“ programa „Perspectives“, Lenkijos institutas Vilniuje ir kino centras „Skalvija“.