LRT eteryje – legendiniai Lietuvos karvedžio žygiai ir dramatiškas likimas

Nuo rugpjūčio 31 d. LRT TELEVIZIJA pradeda transliuoti naują dokumentinių laidų ciklą „Triumfo kelias. Jonas Karolis Chodkevičius“. Jonas Karolis Chodkevičius, LDK didysis etmonas, kadais buvo tapęs visos Europos legenda. Istorikų komanda – dr. Genutė Kirkienė, prof. Alfredas Bumblauskas, dr. Kęstutis Kilinskas ir žurnalistas Edmundas Jakilaitis imasi misijos atgaivinti šio garbingo LDK didiko atminimą. Jie leidžiasi į kelionę per Europą: nuo Vilniaus iki Venecijos, nuo Varšuvos iki Stambulo, ten, kur savo pėdsaką paliko legendinis Lietuvos karvedys.

Jis vadovavo mūšiams prieš švedus Livonijoje, kovėsi prieš maskvėnus ir vieną galingiausių pasaulio jėgų – Osmanų imperiją. Šiandien talentingo karvedžio žygiai kiek nugrimzdę į praeitį.

Aštuonių dalių dokumentinis pasakojimas, kuriame susipina lig šiol negirdėti istoriniai faktai ir intriguojantys kelionių atradimai, leis ne tik naujai pažvelgti į genialaus karo vado biografiją, bet ir drauge pasinerti į svarbiausius jo gyvenimo įvykius, mūšius, karines kampanijas.

Laidos kūrėjai kvies sekti J. K. Chodkevičiaus mokslo keliais Vokietijoje bei Italijoje, lankytis jo įkurtuose miestuose Lietuvoje, pilyse ir mūšio laukuose Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje, kur vyko kruvinos kovos dėl Lietuvos ir visos Europos likimo.

„Kelionė atskleidė iki šiol nežinomus faktus apie J. K. Chodkevičių bei praturtino istorinę vaizduotę. Padėjo geriau suvokti jo vaidmenį ir vietą LDK karo istorijoje bei pamatyti etmoną platesniame to meto Europos karybos kontekste", – sako laidos dalyvis, karo istorikas K. Kilinskas.

Jam antrina istorikė G. Kirkienė: „Ypač didelį įspūdį paliko kelionės metu surasti dokumentiniai liudijimai – autentiškos imatrikuliacijos knygos, sėkmingų studijų baigimo pažymėjimai, gausi korespondencija su autentiškais etmono parašais ir antspaudais. Atradimais pasidalysime su žiūrovais, pristatysime įdomiausius Chodkevičiaus asmeninio gyvenimo siužetus bei visą giminės istoriją, lydėjusią būsimą karvedį į karinės šlovės olimpą.“

Garsiausi J. K. Chodkevičiaus žygiai, išskirtinis talentas ir dramatiškas likimas – naujoje 8 dalių dokumentinėje laidoje „Triumfo kelias. Jonas Karolis Chodkevičius“ antradieniais nuo rugpjūčio 31-os dienos 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.