LRT atvėrė užkulisius žmonėms su negalia – pakvietė išbandyti naujas profesijas

Televizijos žinių ir garso režisieriaus darbas, muzikiniai projektai ir akcija „Radarom!“ – į šiuos ir kitus renginius LRT pakvietė negalią turinčius žmones, kurie galėjo išvysti kasdienio darbo užkulisius ir išmėginti skirtingas profesijos iniciatyvos „DUOday“ metu.

Šiemet gegužės 23–31 dienomis visoje Europoje vykusi „DUOday“ – darbo šešėliavimo iniciatyva, kurios metu įmonės ir organizacijos atveria duris žmonėms su negalia – kviečia juos išbandyti naujas profesijas bei darbo roles. Nors pagrindinė projekto savaitė vyksta gegužę, LRT savo duris ir užkulisius atvėrė vasario–gegužės mėnesiais ir išmėginti skirtingas profesijas pakvietė 7 televizijos, radijo ar administracijos darbu susidomėjusius žmones.

Pirmieji LRT užkulisius pravėrė Aurimas ir Arnoldas, prisijungę prie Ukrainos paramos akcijos „Radarom!“ finalinės dienos repeticijos ir išvydę pasiruošimo užkulisius vasario 23 d. – muzikinę, techninę repeticijas, apsilankė įgarsinimo studijoje. Dieną studijoje praleidęs Aurimas pasakojo, kad jį nustebino, kiek daug visko vyksta už kameros, o Arnoldas džiaugėsi pamatęs ne tik televizijos, bet ir radijo patalpas.

Kovo 20 d. LRT svečiavęsis Rosvaldas turėjo galimybę dalyvauti televizijos projekto „Aš esu muzika“ repeticijose, stebėti pasiruošimo darbus ir užkulisių įdomybes. Prisijungęs prie iniciatyvos vaikinas pripažino, kad sugriuvo jo turėti mitai apie televizijos darbą – filmavimai buvo labai dinamiški, o sutikti kolegos – profesionalūs ir draugiški.

Gegužės mėnesį LRT taip pat sulaukė ne vieno susidomėjusiojo visuomeninio transliuotojo darbu – Kasparas lankėsi šiemet jubiliejų mininčios „Dainų dainelės“ repeticijoje, aplinkos apsaugos specialisto darbą iš arti stebėjo Raimondas, Vitalijus išvydo garso režisieriaus/įgarsintojo darbo dieną, o Justina turėjo galimybę pamatyti žinių rengėjo kasdienybę.

„DUOday“ iniciatyvos metu tūkstančiai duetų („duo” lotynų kalboje reiškia „du”), kuriuos sudaro žmogus su negalia ir įmonės darbuotojas, praleidžia kartu – stebi įmonės darbo procesus, pagal galimybes atlieka kai kurias užduotis, dalyvauja susitikimuose, kartu pietauja ir bendrauja su kolektyvu. Iniciatyvos tikslas – parodyti, jog negalią turintys žmonės gali atnešti teigiamą indėlį į darbo rinką.

„DUOday“ organizuoja socialinė įdarbinimo agentūra „SOPA“.