Istorinis įvykis – LRT transliacijos iš Tokijo paralimpinių žaidynių

Nuslūgus olimpinių žaidynių aistroms, rugpjūčio 24 d. Tokijuje prasidės Tokijo paralimpinės žaidynės. Lietuvių paralimpiniečių pasirodymus tiesiogiai bus galima stebėti ir juos palaikyti per LRT PLIUS ir portale LRT.lt.

Lietuvoje paralimpinės žaidynės bus transliuojamos pirmą kartą. Šiais metais Tokijuje varžysis vienuolika Lietuvos sportininkų: lengvaatlečiai Oksana Dobrovolskaja, Donatas Dundzys, Andrius Skuja, plaukikas Edgaras Matakas, dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis ir šalies vyrų golbolo rinktinė, kurią sudaro šeši žaidėjai. Paralimpinės čempionės titulą Tokijuje gins Lietuvos golbolo rinktinė, kurią sudaro Mantas Brazauskis, Nerijus Montvydas, Artūras Jonikaitis, Genrik Pavliukianec, Justas Pažarauskas ir Marius Zibolis.

Teisę startuoti Tokijuje iškovojo 12 mūsų šalies sportininkų, deja, bet prieš pat žaidynes paaiškėjo, kad maratoninkė Aušra Garunkšnytė Tokijo paralimpinėse žaidynėse nestartuos. Regėjimo negalią turinčiai sportininkei kelią į svarbiausias karjeros varžybas užkirto trauma. A. Garunkšnytė Tokijuje turėjo tapti pirmąja moterimi iš Lietuvos paralimpinių žaidynių maratono rungtyje.

Lietuviai paralimpinėse žaidynėse yra laimėję jau per 30 medalių. „Lietuvos paralimpiečiai nusipelno didelės pagarbos už savo ryžtą, pasiaukojimą ir iškovotus kelialapius į paralimpines žaidynes. Kaip besusiklostytų varžybos yra aišku, kad mūsiškiai atiduos visas jėgas kovodami dėl medalių ir varžydamiesi su geriausiais pasaulio paraatletais. Manau, kad LRT transliacijos bus puiki proga susipažinti su paralimpiniu sportu, geriausiais atletais tarp kurių yra ir Lietuvos atstovų“, – sako LRT sporto prodiuseris Ramūnas Grumbinas.

LRT iš Tokijo tiesiogiai transliuos Lietuvos sportininkų pasirodymus, atidarymo bei uždarymo ceremonijas ir kiekvienos varžybų dienos apžvalgas. Jas žaidynių organizatoriai parengs Tokijuje, įtraukdami svarbiausius tos dienos paralimpinių varžybų įvykius.

Dar praėjusių metų žiemą LRT ir Lietuvos paralimpinis komitetas pristatė projektą „Paralimpinis sprintas“ – portalo LRT.lt skaitytojai turėjo išskirtinę galimybę susipažinti su mūsų šalies paralimpinio sporto istorija, didžiausiais praeities ir dabarties paralimpinio judėjimo herojais. Straipsnių ciklą galima rasti portale LRT.lt.

LRT transliacijos iš Tokijo: rugpjūčio 24 – rugsėjo 5 dienomis per LRT PLIUS ir LRT.lt. Paralimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos tiesioginė transliacija rugpjūčio 24 d., antradienį, nuo 13.50 val. per LRT PLIUS ir portale LRT.lt.