Iš Vilniaus – į visą Lietuvą: LRT tęsia vasaros keliones

Simnas, Jonava, Raudondvaris, Visaginas, Griškabūdis, Plateliai, Vilkija, Marijampolė. Tai tik dalis miestų ir miestelių, kuriuos artimiausiais mėnesiais aplankys skirtingos LRT komandos, į vasaros keliones išsiruošusios skirtingais maršrutais, tačiau turinčios bendrą tikslą – priminti, kad LRT – ne tik sostinės, bet visos Lietuvos transliuotojas.

Simboliška, kad tai šią vasarą pirmiausia leidžia pajusti laida „Laba diena, Lietuva“, kurios pavadinimą LRT suvokia ir kaip prasmingą įsipareigojimą žiūrovams – ir pranešti visai Lietuvai, ir transliuoti iš visos Lietuvos. Platus korespondentų tinklas leidžia tai užtikrinti kasdien, tačiau laidos kūrėjai šiemet nusprendė atnaujinti tiesiogines transliacijas iš pačių miestų, o artimiausia tokia – birželio 15-ąją, tiesiai iš Marijampolės.

Pasak LRT generalinės direktorės Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės, pandemija buvo apribojusi kūrybinių komandų galimybes keliauti – reikėjo apsaugoti ir vietos gyventojus, ir LRT darbuotojus. Tačiau šiemet, situacijai aprimus, LRT vėl tampa aktyviai keliaujančia žiniasklaidos grupe.

„Tiesiogiai transliuodami iš įvairių Lietuvos vietovių, siekiame ir įsigilinti į vietos problemas, ir susipažinti su bendruomenėmis, ir atsakyti į jiems rūpimus klausimus apie mus pačius. Žmonės aktyviai ateina į transliacijų vietas, dalinasi savo patirtimi, o mes džiaugiamės, kad miestelių aikštėse įsikūrusi LRT radijo ar televizijos studija tampa įvykiu, padedančiu kurti dialogą su mūsų auditorija“, – sako M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Liepą LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys naują laidą „Draugiška Lietuva“ – intriguojantį iššūkį, kurį skirtinguose Lietuvos miesteliuose priims ir visiems pažįstamos, ir vietinių nežinomos asmenybės, padėsiančios atskleisti miestelio veidą, o žiūrovams patirti vasariškai nuotaikingas istorijas.

Istorijų šią vasarą klausosi ir projekto „LRT mano mieste“ kūrėjai, kartu su žinomais eterio veidais keliaujantys po visą Lietuvą ir fiksuojantys kasdienį žmonių gyvenimą, kurio neatsiejama dalimi tapęs ir visuomeninis transliuotojas – portale LRT.lt publikuojamuose pasakojimuose žmonės dalijasi savo lūkesčiais, vertina LRT laidas, pasakodami tai, kas jiems iš tiesų svarbu, ir kas – svarbiausia.

Portalo LRT.lt žurnalistai jau ketvirtus metus tęsia projektą „Aplink Lietuvą“. „Įdomios žmonių istorijos, grįžę ir regionuose įsikūrę emigrantai, kūrybiški verslai, išskirtiniai muziejai ar restoranai – visa tai papasakosime mūsų skaitytojams. Ieškosime ir to, kas regionų gyventojams labiausiai skauda arba kas laukia nesulaukia sprendimų. Parodysime platų, įvairiapusį, įspūdingą Lietuvos regionų gyvenimą”, – teigia portalo LRT.lt vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoja Aleksandra Ketlerienė.

Iš laidų ir garso įrašų studijų Vilniaus Simono Konarskio gatvėje vasarą išvažiuoja ir LRT RADIJO žurnalistai. Jau 17-tą vasarą jie tiesiogiai transliuoja iš visos Lietuvos, o šįkart, liepą ir rugpjūtį, kartą per savaitę iš skirtingų šalies miestų tiesiogiai skambės laida „10–12“.