Giedrius Masalskis toliau LRT atstovaus Europos transliuotojų sąjungos Radijo komitete

LRT Radijo departamentui vadovaujantis Giedrius Masalskis perrinktas nariu Europos transliuotojų sąjungos (EBU) Radijo komitete. Tai – jau antroji G. Masalskio kadencija Europos audiopolitiką formuojančiame komitete.

Prieš dvejus metus į EBU Radijo komitetą išrinktas G. Masalskis tuomet buvo pirmasis atstovas iš Lietuvos šiame komitete. Nuo 2021 m. LRT Radijo departamento vadovas ne tik aktyviai atstovavo LRT, bet ir pernai vasarą komiteto narius įtikino posėdžiauti Vilniuje.

„Europoje susiduriant su beprecedenčiais įvykiais, svarbu stiprinti visuomeninius transliuotojus ir neatsilikti nuo sparčiai modernėjančių technologijų, žmonių įpročių kaitos. Bendradarbiavimas su kitais Europos radijais Radijo komitete padeda gauti vertingų žinių, kurias pritaikome praktiškai, dalintis LRT radijų patirtimi bei objektyviai įsivertinti, ar judame tinkama linkme. Naujoje kadencijoje sieksiu toliau stiprinti darbą su užsienio kolegomis, žinias pritaikyti LRT ir, žinoma, jiems plačiau pasakoti, kokiomis aktualijomis gyvename Lietuvoje“, – sako EBU Radijo komiteto nariu antrą kartą išrinktas G. Masalskis.

Prieš Radijo komiteto rinkimus dalyvaudamas Graikijoje, Atėnuose, vykstančioje EBU Radijo asamblėjoje G. Masalskis Europos transliuotojų vadovams pristatė apie LRT suburtą akciją „RADAROM!“.

2023-2025 m. kadencijos EBU Radijo komitetui vadovaus Prancūzijos radijo (Radio France) vadovė Sibyle Veil kartu su trimis pavaduotojais, atstovaujančiais Didžiosios Britanijos visuomeniniam transliuotojui BBC, Šveicarijos visuomeniniam transliuotojui RTS bei Slovėnijos visuomeniniams transliuotojui RTVSLO.

Radijo komitete be Giedriaus Masalskio dirbs dar devyni nariai, atstovaujantys Europos visuomeniniams tarnsliuotojams: BNR (Bulgarija) UA:PBC/„Suspilne“ (Ukraina), ARD/BR (Vokietija), HRT (Kroatija), ERT (Graikija), „Radio Romania“ (Rumunija), „Sweriges Radio“ (Švedija) ir „Český rozhlas“ (Čekija).

LRT – aktyvus EBU narys, kartu su kitais Europos transliuotojais besidalijantis patirtimi ir žiniomis įvairiuose lygmenyse. Šiuo metu laikinai pareigas einanti LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė pernai gruodį buvo perrinkta antrai kadencijai EBU vykdomajai valdybai.

EBU – pirmaujantis pasaulyje visuomeninės žiniasklaidos aljansas, jungiantis 112 transliuotojų organizacijų 56 valstybėse Europoje ir už jos ribų, taip pat 31 asocijuotą narį Azijoje, Afrikoje, JAV ir Pietų Amerikoje. EBU nariai valdo beveik 2 000 televizijos, radijo bei interneto kanalų ir kartu pasiekia daugiau nei milijardo žmonių auditoriją, vaizdo ir garso turinį transliuoja 160 skirtingų kalbų.