Lietuva vienijasi: prasideda didžiausia akcija Ukrainai palaikyti

Vos prieš metus mus visus supurtė žinia, kad Ukrainoje prasidėjo nuožmus karas. Karas, kuris pakeitė ne tik ukrainiečių, bet ir mūsų bei visos Europos gyvenimą. Kartu tai tapo ir nepaprastos vienybės laikotarpiu, todėl artėjant karo metinėms LRT su organizacijomis „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“ ir „Stiprūs kartu“ kviečia susivienyti ir dalyvauti didžiausioje akcijoje Ukrainai palaikyti – „Radarom!”.

Visos akcijos metu – nuo sausio 30 d. iki vasario 24 d. – susivienijusios organizacijos kviečia aukoti vienam tikslui – oro erdvės stebėjimo radarams, kurie padės žvalgyti Ukrainos dangų ir greičiau bei tiksliau reaguoti į priešo atakas.

„Radarų užduotis – stebėti oro erdvę. Šie nauji radarai iš Izraelio unikalūs tuo, kad gali aptikti visų tipų, dydžio ir greičio danguje judančius objektus. Įprasti radarai nepritaikyti stebėti mažus ir žemai skraidančius objektus. Rusijos paleidžiamos raketos ir dronai kelia mirtiną grėsmę Ukrainos gynėjams ir civiliams. Šitie radarai smarkiai prisidės užkertant kelią Rusijos mirties nešėjams“, – teigia organizacijos „Blue/Yellow“ įkūrėjas Jonas Ohmanas.

Per akciją „Radarom!” tikimasi surinkti 5 mln. eurų, už kuriuo būtų perkami radarai Ukrainai. Tikimasi, kad pirmoji pažangi stebėjimo technika Ukrainą pasiektų dar akcijos pradžioje. Visi, norintys prisidėti prie didžiausios akcijos karo niokojamai Ukrainai, gali tai padaryti skambindami trumpuoju telefonu 1482 – auka 5 eurai. Taip pat aukoti galima ir apsilankius specialiame puslapyje radarom.lt, kuriame yra galimybė atlikti bankinį pavedimą būtinai nurodant – „radarom“.

„Jau įrodėme, kad galime ne tik priimti tuos, kuriems reikia pagalbos, bet prireikus netgi padėti įsigyti tokias apsaugos priemones kaip karinis dronas „Bayraktar“, todėl kviečiame vienytis dar kartą ir padėti Ukrainai apsisaugoti nuo infrastruktūrą naikinančių priešo atakų ir pasiekti pergalę kovoje už mūsų visų laisvę“, – teigia internetinės televizijos „Laisvės TV“ įkūrėjas, laidų vedėjas Andrius Tapinas.

„Padarykime viską, kad šie metai būtų karo Ukrainoje pabaigos metai. Kiekviena auka yra svarbi. Vienas, du, trys, keturi eurai – viskas veikia bendrai pergalei. Kiekvienas civilis yra svarbus. Kiekvienas karys yra svarbus. Kiekvienas euras yra svarbus. Padarome viską, ką galime“, – teigia visuomenininkas, paramos fondo „1K” vadovas Olegas Šurajevas.

Prie akcijos kviečiamos aktyviai prisijungti verslo organizacijos – jau ne viena įsitraukė, vos išgirdusi apie planuojamą akciją. LRT ir pagalbą Ukrainai teikiančios organizacijos yra dėkingos už paramą verslo įmonėms, todėl specialiame puslapyje radarom.lt yra skelbiami visi prisidėję.

„Kariaujanti tauta nepavargsta, tad kodėl turėtume pavargti mes? Kaip man sakė prezidentas Volodymyras Zelenskis, jei jaučiatės pavargę, pagalvokite apie karius fronte ir žūstančius nekaltus ukrainiečius. Ši iniciatyva padės nuo rusų teroro apsaugoti Ukrainos žmones, tad kiekvieno indėlis labai svarbus. Žinau, kad mūsų šalies žmonės ir toliau tęs pagalbos misiją iki pergalės. Ypač kviečiu Lietuvos verslo bendruomenę prisidėti ir parodyti, kad laisvė yra svarbiausia vertybė. Padėkime laisvei nugalėti“, – teigia organizacijos „Stiprūs kartu“ iniciatorius Edmundas Jakilaitis.

Kviečiame visus prisijungti prie akcijos „Radarom!” aukojant bei skleidžiant žinią. Daugiau informacijos bei specialiai akcijai paruoštos medžiagos, kurią galima naudoti socialiniuose tinkluose, rasite puslapyje radarom.lt.

Akcija truks keturias savaites, o ją vainikuos speciali LRT televizijų, radijų, portalo transliacija visą vasario 24 d. Vakare vyks baigiamasis paramos koncertas per LRT TELEVIZIJĄ.

Aukoti galima telefonu – 1482 – auka 5 eurai – bei puslapyje radarom.lt.