LRT Tyrimų skyrius

LRT Tyrimų skyrius – Mindaugas Aušra, Jurgita Čeponytė, Rūta Juknevičiūtė, Jurga Tvaskienė ir skyriui vadovaujanti Indrė Makaraitytė – nuo 2018-ųjų tiria ir analizuoja visuomenei svarbius, rezonansinius įvykius, jų priežastis ir pasekmes. Jų atliekami tyrimai skelbiami LRT TELEVIZIJOJE, LRT RADIJUJE ir LRT.lt portale.

LRT Tyrimų skyrius yra tarptautinės žurnalistinių tyrimų organizacijos „Organized Crime and Corruption Reporting Project“ (OCCRP) partneris.

Remiantis visuomenės apklausų duomenimis*, beveik 6 iš 10-ies lietuvių mano, kad būtent tiriamoji žurnalistika itin prisideda prie LRT indėlio į demokratiją.

*LRT atlikta apklausa internetu 2019 m. liepą–rugpjūtį. Apklausoje dalyvavo beveik 1 tūkst. respondentų.

„Stebėdami reakcijas, kokių sulaukia LRT Tyrimų skyriaus darbas, matome, kad tiriamosios žurnalistikos poreikis visuomenėje yra didžiulis. Visuomenė labai domisi, komentuoja, o po kiekvieno tyrimo gauname dar daugiau informacijos. Politikų pyktis po tyrimų, net grasinimai žurnalistams taip pat išduoda, kad mūsų darbas yra veiksmingas“, – sako LRT Tyrimų skyriaus vadovė I. Makaraitytė.

Kaip susisiekti?

Jei turite visuomenei svarbios informacijos apie korupcijos apraiškas, praneškite mums tyrimai@lrt.lt arba tel. +37052363157. Informaciją galite teikti ir anonimiškai.