LRT.lt lenkų redakcija pagerbta prestižiniu apdovanojimu

Gdynės emigracijos muziejuje gegužės 18 d. įvyko kasmetinė Maciejaus Płażyńskio premijos įteikimo ceremonija, per kurią buvo pagerbta LRT.lt lenkų redakcija.

LRT.lt lenkų redakcija apdovanota už ryšių tarp Lenkijos ir Lietuvos lenkų bendruomenės kūrimą ir palaikymą.

„Mūsų redakcijos komanda, kurią sudaro trys žmonės, nusiteikę ryžtingai veikti kiekvieną dieną. Esame balsas, kuris yra girdimas, keičiame paprastų mūsų piliečių kasdienybę į gera. Žurnalisto vaidmuo šiais laikais yra nepaprastai svarbus, tai mūsų būdas kovoti su dezinformacija ir neteisybe, kurią šiandien kuria agresyvūs režimai”, – atsiimdama statulėlę dėkojo Anna Grigoit, LRT tautinių bendrijų turinio grupės redaktorė.

LRT lenkų redakcija rengia naujienų portalą LRT.lt/wiadomosci ir radijo laidą „Santara“, kurią pirmadieniais–penktadieniais galima išgirsti per LRT KLASIKĄ. Iš viso portale LRT.lt naujienos pateikiamos penkiomis kalbomis – be lietuvių ir lenkų, lankytojai gali skaityti svarbiausias aktualijas anglų, rusų ir ukrainiečių kalbomis.

„Bendradarbiaujame su daugeliu Lenkijos žurnalistų, institutų, nevyriausybinių organizacijų. Dėkoju jiems už geranoriškumą padedant kurti reportažus bet kokia tema ir bet kokiu laiku. Mes atspindime viską, kas vyksta šiuolaikiniame pasaulyje. Taip pat norėčiau padėkoti savo redakcijos komandai už bendrą darbą siekiant tikslų“, – pabrėžė A. Grigoit.

Kiti nugalėtojai buvo iš Čekijos, Lenkijos ir Italijos.

Laureatus išrinko žiuri, kurią sudaro: pirmininkas Jakubas Płażyńskis, Jarosławas Gugała („Polsat“), Jerzy Haszczyńskis („Rzeczpospolita“), Małgorzata Naukowicz („Polskie Radio“) ir Karolina Grabowicz-Matyjas (Gdynės emigracijos muziejaus direktorė).

Maciejaus Płażyńskio apdovanojimu pagerbiami lenkų bendruomenei dirbantys žurnalistai ir žiniasklaida (keturiose kategorijose).

Apdovanojimo iniciatorių tikslas – išsaugoti lenkų tautos atmintyje apdovanojimo mecenato – antikomunistinės opozicijos veikėjo, pirmojo nekomunisto Gdansko vaivados, Seimo pirmininko ir Senato pirmininko pavaduotojo, sąjungos „Wspólnota Polska“ pirmininko – nuopelnus. Apdovanojimas įsteigtas „Press Club Poland“, Jakubo Płażyńskio, Gdansko, Gdynės ir Sopoto merų bei pamario vaivadijos maršalkos iniciatyva. Šiemet apdovanojimai įteikti 13-ąjį kartą.