Prasidedančio festivalio „Baltijos muzikos dienos“ koncertai skambės LRT KLASIKOS eteryje

Pranešimai žiniasklaidai

Prasideda pirmą kartą organizuojamas festivalis „Baltijos muzikos dienos“. Tai pirmasis toks tarptautinis forumas, skirtas pristatyti šiuolaikinę Baltijos regiono muziką, inicijuotas prieš kelerius metus įkurto „Baltijos šiuolaikinės muzikos tinklo“. Pirmojo festivalio tema – „DNR“. Kaip teigia festivalio organizatoriai, šįkart klausytojai skatinami atrasti trijų Baltijos šalių panašumus, pasidžiaugti skirtumais ir patyrinėti unikalų baltiškos muzikos „DNR“.

Baltijos šalių kompozitorių sąjungų organizuojamo festivalio šeimininke šiemet tapo Estija, tačiau, atsižvelgiant į pandemijos sukeltus ribojimus, festivalis buvo perkeltas į virtualią erdvę, o festivalio koncertai iš visų trijų Baltijos valstybių bus transliuojami radijo bangomis ir internetu. Viliamasi, kad šis, tradiciniu tapsiantis festivalis, skatins kaimynų idėjų mainus ir tarptautinį kūrėjų bendradarbiavimą.

„Kalbant apie tokio masto festivalius, svarbi yra tema. O tema šį kartą skatina ir provokuoja mąstyti plačiai. Manau, kad klausytojai galės pamatyti, išgirsti, išjausti ir pabandyti atsakyti į klausimą, o kas yra tas baltiškos muzikos DNR? Taip pat, kas yra lietuviškos muzikos DNR ir kokią vietą Lietuva užima Baltijos šalių muzikos lauke“, – atliepdamas festivalio temą ir turinį pasakoja Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkas, vienas Baltijos šiuolaikinės muzikos tinklo iniciatorių, kompozitorius Mykolas Natalevičius.

Beveik visus festivalio koncertus nuo balandžio 25 d. iki gegužės 5 d. transliuos ir LRT KLASIKA. Tarp jų – ir du koncertai iš Lietuvos, Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ ir dueto „Twenty Fingers Duo“ paruoštos programos.

„Baltijos muzikos dienos“ – unikali proga pažinti šviežiausią Baltijos šalių muziką. Pripažinkime, turbūt gerokai daugiau žinome apie Vakarų Europos ar Jungtinių Valstijų kūrėjų darbus, o ne kaimynų latvių ar estų kompozitorių eksperimentus. Toks trijų labai artimų, bet savaip unikalių mūsų kultūrų bendradarbiavimas – tai kultūrinės draugystės stiprinimo gestas ir unikali galimybė pabandyti pasvarstyti, kokia gi iš tikrųjų ta mūsų kultūrinė „DNR“, kurią puikiai pastebi kitų regionų klausytojai, bet ne visada lengvai įvardinti galime mes patys. LRT KLASIKA transliuos net 7 festivalio koncertus, tad laukia tikras radijo festivalis“, - sako LRT KLASIKOS vyresnioji redaktorė Rasa Murauskaitė.

Festivalio programose visų trijų šalių atlikėjai šalia latvių ir estų kūrėjų atliks lietuvių kompozitorių Broniaus Kutavičiaus, Onutės Narbutaitės, Žibuoklės Martinaitytės, Arvydo Malcio, Arturo Bumšteino, Justinos Repečkaitės, Ritos Mačiliūnaitės, Dianos Čemerytės, Vytauto V. Jurgučio, Gintaro Sodeikos, Jievaro Jasinskio, Mykolo Natalevičiaus kūrinius. Lietuvos ansamblių koncertai balandžio 26 d. ir gegužės 1 d. bus transliuojami iš Vilniaus.

Pirmasis festivalio koncertas LRT KLASIKOS eteryje skambės jau šį sekmadienį, balandžio 25 d., 19 valandą. Tiesioginės transliacijos iš Talino metu „Ensemble U“ atliks Madli Marje Gildemann, Arturo Bumšteino, Lindos Leimanes, Antoine‘o Beugero kūrinius.

Kitų koncertų laikus rasite LRT programoje.

LRT KLASIKOS klausykitės gyvai portale LRT.lt.

Miglė Savickaitė
Atstovė ryšiams su visuomene

Pranešimai žiniasklaidai