Naujasis LRT PLIUS sezonas: kad kiekvienas jaustųsi savas

Rugsėjo 30-ąją įsijungę televiziją LRT PLIUS, žiūrovai greičiausiai neskubės pultelyje ieškoti kito pasirinkimo – nuo naujojo sezono jie išvys dinamišką ir specializuotą kanalą, skirtą atidesniam žvilgsniui, išsamesniam požiūriui ir kokybiškam laisvalaikiui.

Rugsėjo 30-ąją įsijungę televiziją LRT PLIUS, žiūrovai greičiausiai neskubės pultelyje ieškoti kito pasirinkimo – nuo naujojo sezono jie išvys dinamišką ir specializuotą kanalą, skirtą atidesniam žvilgsniui, išsamesniam požiūriui ir kokybiškam laisvalaikiui.

LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas pasakoja, kad LRT PLIUS tinklelis kuriamas atsižvelgiant į skirtingo amžiaus žiūrovus ir jų pomėgius – šiame kanale savas turėtų jaustis ir vaikas, ir kinomanas, ir sporto aistruolis.

„LRT PLIUS aprėps kur kas daugiau sričių nei LRT TELEVIZIJA. Pastaroji sutelkia žvilgsnį į aktualijas, kasdienius procesus ir jų analizę, stengiasi būti įdomi kuo platesniam auditorijos ratui. Tuo metu LRT PLIUS gali koncentruotis į socialinius, meninius, mokslinius reiškinius, žiūrovui pasiūlyti ir kino premjeras, ir tiesiogines sporto transliacijas, ir kokybišką dokumentiką bei kultūros žurnalistiką“, – sako G. Oganauskas.

Jo teigimu, LRT PLIUS pagrindu išlieka kultūrinės laidos, tarp kurių – atsinaujinanti, iki pusvalandžio ilgėjanti ir nuo šiol tiesioginė „Kultūros diena“, architektūrai ir dizainui skirta laida „Veranda“, žymių rašytojų knygas ir biografijas analizuosiantis „Literatūros pėdsekys“. Be to, po Naujųjų metų žiūrovai išvys sugrįžtančią laidą „Teatras“, klasikės muzikos kultūrai skirtą „Tarp dalių neplojama“, taip pat naują kino laidą.

Pasak LRT TELEVIZIJOS programų direktoriaus Aldaro Stonio, žiūrovai turėtų įsidėmėti ir karybos bei saugumo temoms skirtą „Mūšio lauką“, mokslinius tyrimus ir naujausius atradimus populiarinsiančią laidą „Smalsumo genas“ – mokslinių ir istorinių laidų premjerų šiame sezone bus dar ne viena.

„Taip pat džiugu pranešti, kad pagaliau nusprendėme ypatingą dėmesį skirti jaunajai auditorijai – tiek vaikams, tiek paaugliams. Jau netrukus mažieji žiūrovai išvys „Smurfus“, o vyresniems pristatysime muzikos kanalui MTV kurtą jaunimo serialą „Keistuolė“ – kartais komišką, kartais dramatišką žvilgsnį į paauglių kasdienybę, kuri turėtų būti aktuali ir jų tėvams“, – pasakoja A. Stonys.

Jis atkreipia dėmesį, kad naujame LRT PLIUS sezone žiūrovai išvys „Kelią į namus“, „Brandžius pokalbius“, „Mūsų miestelius“, „Stambiu planu“, „Kultūrų kryžkelę“ ir daugybę kitų jau pamėgtų laidų.

Trumpai apie jaunimo serialą „Keistuolė“ (Awkward): JAV 2011–2016 Režisieriai: Peter Lauer, Lauren Iungerich, Ryan Shiraki, David Katzenberg ir kt. Vaidina: Ashley Rickards, Beau Mirchoff, Jillian Rose Reed, Brett Davern, Jessica Lu, Molly Tarlov, Nikki Deloach, Desi Lydic, Greer Grammer, Mike Faiola, Jessica Lu, Niko Pepaj.