LRT pristato projektą „Ukraina: pilkoji zona“: gyvenimas ties fronto linija

Pranešimai žiniasklaidai
Jovita Bazevičiūtė

Nuo liepos 13 d. LRT.lt portalas pristato naują LRT žurnalisto Beno Gerdžiūno dokumentinį multimedijos pasakojimą apie gyvenimą ties fronto linija „Ukraina: pilkoji zona“.

„Nors vadinamąją „pilkąją zoną“ (ukr. „Сіра зона“) oficialiai kontroliuoja Ukrainos pajėgos, į ją pretenzijas reiškia abi pusės, kurios apšaudymais, reidais ir propagandos priemonėmis stengiasi iškovoti pranašumą tebesitęsiančiame kare. Gyvenimą šioje buferinėje zonoje projektas fiksuoja iš trijų perspektyvų: civilių gyventojų, Ukrainos karių ir tų, kurių gyvenimuose ši atskirtis susilieja, – tie, kurie ne tik kovoja, bet ir šalia kuria šeimas, augina vaikus“, – sako projekto autorius B. Gerdžiūnas.

Pasak LRT žurnalisto, linija, skirianti kovą ir prieglobsčio zoną, blunka, o karinis ir civilinis gyvenimai susilieja. Nors kiekvieną dieną vyksta susirėmimai, keli šimtai metrų nuo karo lauko vaikai tebelanko mokyklą. Tuo metu žmonės, kadaise rėmę vadinamąjį separatizmo referendumą, toliau gyvena greta tų, kurie kovoja už Ukrainą. O iš kitapus apkasų sklindanti dezinformacija ir vieni kitiems prieštaraujantys naratyvai brėžia antrą, plika akimi nematomą Donbaso fronto liniją.

Fotografuodamas ir rinkdamas vietos gyventojų pasakojimus B. Gerdžiūnas „pilkojoje zonoje“ lankėsi pernai balandį ir šių metų kovą. Kuriant projektą jam talkino multimedijos dizaino kūrėjas Rokas Anisa, garso takelį ruošė Luisas Perezas, tekstą padėjo redaguoti Justinas Šuliokas.

„Ukraina: pilkoji zona“ yra antrasis B. Gerdžiūno multimedijos projektas. Ankstesnis pasakojimas supažindina su šiaurės Sirijoje esančia Rožava, kurioje Benas lankėsi 2018 metais.

Multimedijos pasakojimą „Ukraina: Pilkoji zona“ galima pamatyti čia: pilkojizona.lrt.ltJovita Bazevičiūtė
Jovita Bazevičiūtė
Atstovė ryšiams su visuomene

Pranešimai žiniasklaidai