LRT kviečia į istorijos pamoką – „Kaip skamba mūsų laisvės istorija?“

Pranešimai žiniasklaidai
Jovita Bazevičiūtė

Vasario 5 d., trečiadienį, Vilniaus Antakalnio gimnazijoje vyks atvira istorijos pamoka „Kaip skamba mūsų istorija?“, kurią tiesiogiai transliuos LRT.lt portalas.

Beveik valandos trukmės pamokoje dalyvaus žinomi muzikos atlikėjai Andrius Mamontovas ir Raminta Naujanytė-Bjelle , LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius, muzikos ekspertas Ramūnas Zilnys.

„Tai nebus tipiška pamoka, kai vieni kalba, o kiti klauso. Tikimės gyvo pokalbio, klausimų ir diskusijų. Su jaunąja karta kalbėsime labai įdomia tema – apie muzikos ir istorijos sąsajas. Apie tai, kaip dainos įkvepia žmones istoriniams pokyčiams ir kaip pats laikmetis atsispindi muzikoje“, – sako Andrius Mamontovas, sugrįžtantis istorijos pamokai į savo mokyklą. Vilniaus Antakalnio gimnazija (tuomet – Vilniaus 18-oji vidurinė mokykla) yra įėjusi ir į Lietuvos muzikos istoriją – 1983 metų rudenį jos Aktų salėje įvyko pirmasis dešimtokų Andriaus, Arnoldo ir Dariaus suburtos ir vėliau kultine tapusios grupės „Fojė“ koncertas.

Susitikimo metu bus kalbama apie Baltijos šalių fenomeną – Dainuojančią revoliuciją ir bus prisimintas vienas iš istorinių koncertų, kurį 1990 metais balandžio vakarą Vilniuje surengė A. Mamontovas su bendraminčiais. Mieste pasklidus gandams, kad okupacinė sovietų kariuomenė rengiasi užimti Spaudos rūmus, muzikantai ėmėsi organizuoti protesto akciją. Spontaniškas, ant Spaudos rūmų laiptų surengtas koncertas sulaukė didelio palaikymo ir įėjo į laisvos Lietuvos istoriją.

Susirinkusiesiems į pamoką svečiai taip pat papasakos, kaip buvo daromi muzikos įrašai ir kaip jie buvo platinami 90-aisiais – laikais, kai nebuvo nei „Spotify“, nei mobiliųjų telefonų, nei visiems prieinamo MP3 formato.

Tačiau susitikimo metu bus kalbama ne tik apie praeitį. Pamokos svečiai kvies moksleivius padiskutuoti apie dabar vykstančius pokyčius muzikos pasaulyje – apie muzikos komerciškumą ir jos poveikį klausytojui, apie muzikinius šou ir naujuosius talentus, apie pasirinkimą dainuoti angliškai ar gimtąja kalba, o taip pat – apie patriotinių dainų aktualumą šiandien.

Antakalnio gimnazijoje vyksianti pamoka yra LRT atvirų istorijos pamokų ciklo dalis. Pirmoji LRT organizuota atvira istorijos pamoka, kurios tema buvo „Septyni žingsniai svajonės link“, vyko praėjusių metų lapkričio mėnesį. Pamokoje dalyvavo žurnalistė, LRT Tyrimų skyriaus vadovė Indrė Makaraitytė, istorikas dr. Norbertas Černiauskas ir dokumentinių filmų kūrėjas, žurnalistas Rimas Bružas. Pamokos „Septyni žingsniai svajonės link“ įrašą galima pasižiūrėti LRT mediatekoje.

LRT rengiamos atviros istorijos pamokos yra skirtos moksleiviams, mokytojams ir visiems, kas domisi istorija. Šios pamokos yra bendro su JAV ambasada projekto „Laisvės banga“ dalis.

Pamokos „Kaip skamba mūsų istorija?“ tiesioginė transliacija LRT.lt portale vasario 5 d. nuo 11.50.

Jovita Bazevičiūtė
Jovita Bazevičiūtė
Atstovė ryšiams su visuomene

Pranešimai žiniasklaidai