LRT KLASIKA ieško radijo dar neatradusių balsų: aktorius kviečia į atranką

Pranešimai žiniasklaidai
Jovita Bazevičiūtė

LRT KLASIKA skelbia naujų radijo balsų atranką. Aktoriai kviečiami išbandyti save radijuje ir tapti „Vakaro su knyga“ balsais.

Atrankoje norintys dalyvauti aktoriai kviečiami išsirinkti vieną iš siūlomų kūrinių ištraukų ir įskaitytą įrašą kartu su trumpu gyvenimo aprašymu bei savo kontaktiniais duomenimis atsiųsti el. paštu radijas@lrt.lt iki rugpjūčio 2 d.

Skaitomą ištrauką atrankos įrašui aktoriai gali pasirinkti iš puikiai žinomų Homero, Juditos Vaičiūnaitės, Balio Sruogos, Servanteso, Anos Frank, Bitės Vilimaitės kūrinių. Ištraukas įrašui galima rasti čia:

Homeras „Odisėja“

J. Vaičiūnaitė „Orfėjas ir Euridikė“

B. Sruoga „Dievų miškas“

M. de Servantesas „Don Kichotas“

A. Frank „Dienoraštis“

B. Vilimaitė „Apsakymai apie Žemaitę“

Kūriniai naujiems „Vakaro su knyga“ epizodams parinkti neatsitiktinai. Šiuo metu ketinama LRT.lt mediatekoje esantį skaitinių archyvą papildyti reikšmingais mokyklinės programos kūriniais, kurie ne tik praturtintų garsinių įrašų kolekciją, bet ir taptų pagalbine mokymosi priemone moksleiviams, jei ateityje tektų grįžti prie mokymosi iš namų.

Tikimasi, kad į kvietimą prisidėti prie „Vakaro su knyga“ archyvų praturtinimo atsilieps tiek patyrę skirtingų kartų aktoriai, tiek aktorinio meistriškumo dar tik besimokantys jaunuoliai. LRT KLASIKOS laidoje „Vakaras su knyga“ per daugiau nei 30 programos gyvavimo metų klausytojams knygas jau yra skaitę tokie žymūs Lietuvos aktoriai kaip Rimantas Bagdzevičius, Giedrius Arbačiauskas, Vytautas Rumšas, Arnas Rosenas, Giedrius Savickas, Dalia Michelevičiūtė, Vaiva Mainelytė, Kostas Smoriginas, Eglė Gabrėnaitė, Rūta Staliliūnaitė, Vladas Bagdonas, Rolandas Kazlas ir daugybė kitų.  

Jovita Bazevičiūtė
Jovita Bazevičiūtė
Atstovė ryšiams su visuomene

Pranešimai žiniasklaidai