Kultūra ir menas

Naujajame sezone – kokybė kultūriniame turinyje: pokalbių laidose televizijoje ir radijuje, radijo serialuose, naujausiuose koncertuose, spektakliuose ir kultūros aktualijų programose.

Išskirtinių kultūros reiškinių ir renginių transliacijos portale LRT.lt ir LRT PLIUS kanale: lietuvių pasirodymai svarbiausiose pasaulio teatrų ir koncertų salėse, neįprastos scenos menų premjeros – transliacijos nuo šiol turės nuolatinę poziciją LRT PLIUS programų tinklelyje – pirmadienių vakarais jūsų lauks geriausi Lietuvos ir pasaulio dramos, šokio, baleto, operos spektakliai, koncertai, specialios programos kompozitoriams L. Van Beethovenui ir K.Pendereckiui.


Gruodžio mėnesį laukia ypatinga dovana – ciklas „Žiemojimas su opera”, LRT PLIUS žiūrovams pristatysiantis užsienio teatrų operų pastatymus, kuriuose dainuoja žymiausi lietuvių solistai: A.Grigorian, A.Stundytė, K.Smoriginas, E.Montvidas, A. Švilpa, V. Urmana. Žiūrovai išvys operas „Vanesa“, „Elektra“, „Rigoletas“, „Halka“, „Kaukių balius“, „Ledi Makbet iš Mcensko apskrities“, „Salomėja“. Sekmadienių vakarais su opera žiemosime nuo gruodžio 13 d. iki vasario 7 d. Prieš kiekvieną operą žiūrovų laukia specialiai projektui parengtos diskusijų laidos, kuriose įvairių sričių specialistai į operą žvelgs kaip į visuomenei aktualias temas nagrinėjantį reiškinį, keliantį daugybę dabarties pasaulio klausimų. 

LRT RADIJUJE skambės „Nenušaunami siužetai“. Naujoje laidoje du patyrę detektyvų skaitytojai – vertėja Rasa Drazdauskienė ir menotyrininkas Ernestas Parulskis – aptars detektyvinius romanus pasaulyje ir Lietuvoje, pakeliui analizuodami ir naujienas iš kinematografinių detektyvų pasaulio. Laidos autoriams nėra nei žanrinių, nei chronologinių, nei kokybinių ribų – į „Nenušaunamų siužetų” pusvalandį pateks visos dėmesio vertos knygos, filmai ir serialai. Detektyvų mėgėjams šį sezoną dovanosime ir skandinaviško tipo radijo serialą pagal Jaroslavo Melniko romaną. 


Nuo rugsėjo LRT RADIJO eteryje – naujausių lietuvių autorių dokumentinių dramų 4 dalių ciklas „Išgyventi 90-ieji“. 

Apie kultūros reiškinius ir asmenybes: LRT PLIUS kanale pokalbių laidą „Pasivaikščiojimai ves Rytis Zemkauskas, o LRT KLASIKOS eteryje naujai suskambės diskusijų laidos „Homo cultus“. Pokalbiai apie muziką su talentingiausiais šalies atlikėjais ir jų kūrinių skambesiu – naujoje autorinėje Ramūno Zilnio laidoje Studija Z“. Žiūrovų pamėgtos programos keičiasi ir tobulėja naujajame LRT sezone: matysite „Stambiu planu“, „Kultūringai su Nomeda“, „Procesus“, „Daiktų istorijas“, „Legendas“, „Skambančius pasaulius su Nomeda Kazlaus“, „Verandą“.

Kultūros aktualijos informacinėse laidose: kultūros žurnalas „Ryto allegro“ LRT KLASIKOS eteryje – kiekvieną darbo dieną bundantiems su kultūros ir meno naujienomis, šeštadieniais – „Kultūros savaitė“ LRT RADIJUJE bei „Kultūros diena. Savaitės apžvalga penktadieniais LRT PLIUS kanale.

Kiekvieną dieną – kultūros pasaulio naujienos portalo LRT.lt rubrikoje „Kultūra“.