Dokumentika

Didžiulė dokumentikos įvairovė LRT eteryje: politikos, meno, istorijos, gamtos, muzikos temos – dokumentinėse juostose, BBC kurtuose dokumentiniuose serialuose bei LRT RADIJO dokumentikos pasakojimuose.

Meno dokumentika: išvysite filmų ciklą apie žymiausius dailininkus – Van Goghą, Gauguiną, Klimtą, Schielę, Monet, Tintorettą, galėsite pakeliauti po Ermitažo, Vatikano ir Madrido Prado muziejų. Laukia specialus LRT sudarytas filmų ciklas apie rašytojus J.R.R. Tolkien, V.Hugo, F.Sagan, K.Blixen bei šešių dalių ciklas apie garsiausius kompozitorius „Classical Destinations: The Great Composers“.


Prancūzų režisierės, „Naujosios bangos“ atstovės Agnes Varda, pelniusios garbės „Oskarą“, filmų retrospektyva – per LRT PLIUS.


Mokslo dokumentika: filmai apie kosmoso tyrinėjimus ir keliones „Ruošiantis į Marsą“ (Packing for Mars) ir „Mėnulis – mūsų vartai į Visatą“ („The Moon: our gateaway to universe“);  naujausi žmogaus kilmės istorijos atradimai filme  Sapiens, the new beginning“.

Istorinė dokumentika: BBC kurtas TV dokumentikos serialas „Nacių iškilimas“ („Rise of Nazis“) su A. Hitlerio vaidmenį kūrusiu A. Rožicku; 75-osioms išsivadavimo metinėms paminėti skirta dokumentinė juosta apie Aušvicą „Auschwitz Untold bei aštuoni BBC pasakojimai apie žymiausias XX a. ikonas cikle „Šviesuliai („Icons“).


Lietuviška dokumentika: V. Puidoko filmas apie Aleksandro Ferdinando Bendoraičio legendą „El padre medico“, pristatytas festivaliuose „Nepatogus kinas“ ir „Camden International Film Festival“;  A. Jančoro juosta „Tulpių laukas“ apie brolius menininkus Algimantą ir Andrių Puipas. Lietuviškų atspalvių gausu ir dokumentiniame S. Loznicos filme „Valstybinės laidotuvės“, prie kurio gamybos prisidėjo lietuvių kinematografininkai ir „Lietuvos kino centras“.  

Muzikos dokumentika: nuo gruodžio pamatysite keturiolikos dokumentinių filmų apie ryškiausias muzikos pasaulio žvaigždes ciklą per LRT PLIUS –Depeche Mode“, Ronny“, The Untold Story of Disco“, John Lenon Yoko Ono – Above Us Only Sky ir kitos muzikinės juostos.


LRT RADIJO dokumentika, kaip ir kasmet, aktuali, profesionali, brandi ir kruopščiai ruošiama. Tarptautinių apdovanojimų pelniusios profesionalios radijo dokumentikos kūrėjos toliau dirba tam, kad istorijos mums ir apie mus išlaisvintų naują, netikėtą mintį.